Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Adana Çıkışlı Kapadokya Turu
  • Adana Çıkışlı Kapadokya Turu
  • Adana Çıkışlı Kapadokya Turu
  • Adana Çıkışlı Kapadokya Turu
  • Adana Çıkışlı Kapadokya Turu

Adana Çıkışlı Kapadokya Turu

KİŞİ | GECE
Otobüs İle - Yarım Pansiyon
adana
1 gece 2 gun

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1.GÜN
Cumartesi: Gündüz Yolculuğu ile Kayseri - Kayseri Şehir Turu – Saat Kulesi – Mahberi Hatun Külliyesi – Etnoğrafya Müzesi - Erciyes Dağı – Döner Kümbet – Kapadokya – Türk Gecesi

Sabah saat 07.00’da Adana Tren istasyonu önünden hareketle otobüs içi ikramları eşliğinde Niğde – Develi güzergâhı üzerinden Roma imparatoru Sezar ın kurdurmuş olduğu ve İç Anadolu bölgesinin en yüksek dağı olan Erciyes Dağı’ nın eteklerine kurulmuş olan KAYSERİ ye varış. Şehir merkezinde panoramik bir tur yaparak, KAYSERİ KALESİ civarında Yöreye özgü pastırma-sucuk alış verişi yapmak için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde MAHBERİ HONAT HATUN KÜLLİYESİni ziyaret edip, fotoğraflayabilir. Sonrasında kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız ETNOĞRAFYA MÜZESİni (Güpgüpoğlu Konağı) geziyor, geçmiş dönem Kayseri sivil mimarisi ve sosyal yaşamı hakkında bilgi ediniyoruz. Sonrasında İç Anadolu Bölgesinin en yüksek dağı olan ERCİYES DAĞI'na hareket ediyoruz. Erciyes Dağı nda alacağımız EKSTRA sucuk-ekmek barbekü keyfinin ardından vereceğimiz serbest zaman diliminde kayak yapabilir, muhteşem manzaraya tanık olabilirsiniz. Belirtilen saatte otobüsümüzde buluşarak Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine ulaşarak konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dileyen konuklarımızla birlikte (Ekstra 60,00TL-) Türk Gecesi eğlencesine gidiyoruz. Eğlencemizin ardından otelimize dönüş ve geceleme.

2.GÜN
Pazar: Ürgüp – Sinassos – Onyx Taş Atölyesi – Peri Bacaları - Paşabağı – Dervent Vadisi – Yer altı Şehri

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Rehberimizin belirteceği saatte hareket ile otelden ayrılıyoruz. Gezimize ilk olarak ÜRGÜP içinde yapacağımız panoramik tur ile başlıyor, sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği ÜÇGÜZELLER MEVKİİ’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. ASMALI KONAK dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz (SİNASSOS) Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR KALESİ’ni dışarıdan fotoğraflıyoruz. Uçhisar’da bulunan bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkânı buluyoruz. Bu günkü tur programımıza bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyaretimizi takiben çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği PAŞABAĞI’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DERVENT VADİSİ’ni geziyoruz. Bu noktada verilen fotoğraf molasında hayal gücünüzü kullanarak keyifli anlar yaşayacaksınız !!! Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından turumuz Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz. Turumuzun son uğrak yeri; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) olacak. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından programımızı sonlandırarak Adana’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak saat 21.30 civarında Adana’ya varış. Siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak veda ediyoruz.

TUR PROGRAMI

Önemli Not: HAFTASONU TURLARIMIZDA KULLANILACAK OLAN ARAÇ TİPLERİ TURLARIN KİŞİ SAYILARINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. TURU SATIN ALAN MİSAFİR AŞAĞIDA BELİRTİLEN KİŞİ SAYILARINA GÖRE ARAÇ TİPLERİNİ BİLEREK ve İSTEYEREK TUR PAKETİNİ SATIN ALMIŞTIR.

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ:

>Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri misafirlerimize ait olup, müze girişlerinde misafirler tarafından ödenir. Siz değerli misafirlerimize müze ören yeri girişlerinde avantajlı olması açısından MÜZE KART temin etmelerini önemle hatırlatırız.

ÖNEMLİ:
Turumuz 1 gece 2 gündür. Otel konaklaması 1 gecedir. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda iremtur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 15.06.2017

ÖĞLE YEMEKLERİ:
1.GÜN
: Erciyes Dağı'nda mangal partisi
2.GÜN
: Avanos Uranos Rst. / Mercimek Çorbası - Pastırmalı Kuru Fasulye - Testi kebabı - Pilav - Tatlı veya Meyve - Su

TÜRK GECESİ (ekstra): 60,00 TL / Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan URANOS RESTORAN da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye'nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor...

http://www.uranossarikaya.com/

BALON TURU (ekstra 300,00 TL) : ATMOSFER BALON - TÜRK HAVA KURUMU. ile, sabah erken saatlerde otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ilave +10 Euro fark ödenmesi gerekmektedir.değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Dileyen misafirlerimiz 6 taksit imkanı ile bu aktiviteden faydalanabilirler.

OTOBÜSLER

MERCEDES Travego-Tourismo / 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner-Tourliner / 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MITSUBISHI Safir / 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir.)

MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Fiyata Dahil Hizmetler

>Otellerde 1 Gece Y.P Konaklama
>Mercedes Tourismo-Travego / Neoplan Cityliner-Tourliner / Mıtsubıshı Safir Marka Lüks Otobüsler ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
>Çevre Gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Otobüs içi ikramları
>Otelimizde Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı
>Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

>Tüm Öğle Yemekleri 
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Tüm Özel Harcamalar
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
>Müze Kart (satış sırasında 50 TL karşılığında rezervasyona eklenebilir. Turizm bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Kapadokya Turu Perşembe Akşamı Hareketli
Kapadokya Turu Perşembe Akşamı Hareketli
424.00 TL Kişi Başı
13.12.2018
Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu
Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu
464.00 TL Kişi Başı
13.12.2018
İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu
İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu
454.00 TL Kişi Başı
13.12.2018