Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Ayder Batum Turu
  • Ayder Batum Turu
  • Ayder Batum Turu
  • Ayder Batum Turu

Ayder Batum Turu

KİŞİ | GECE
Pegasus Havayolları İle
istanbul ucak ile
2 gece 3 gun

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1. GÜN
CUMA: BATUM TURU – ÇORUH NEHRİ – BOTANİK BAHÇESİ – TİYATRO BİNASI – MEDEA HEYKELİ – BATUM LİMANI – ORTA CAMİ

04.15 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK otoparkı) - 04.30 Harbiye Ofis Önü - 05.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından ÜCRETSİZ HAVALİMANI TRANSFERİ kullanmak isteyen konuklarımızın alınmasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Servis kullanmayan misafirlerimizin 05.30’de Sabiha Gökçen Havalimanında Pegasus Havayolları kontuarı önünde bulunmaları gerekmektedir. Check-in işlemlerimizi bireysel olarak tamamlayarak 07.50 Pegasus Havayollarına ait İstanbul / Trabzon uçağı ile Trabzon'a hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Trabzon'a varış. Saat 09.00'da sularında Trabzon Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz. Batum’a hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın oniki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni (panaromik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi olacak. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezintisinin ardından tekrar şehir merkezine dönerek yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından; Tarihi Orta Camii, Poseidon heykeli, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Sarp Sınır Kapısından çıkış işlemlerimizi yaparak Türkiye'ye dönüyoruz. Otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

Ayder Yeşilvadi Otel- Patulya Otel – Paluri Otel – Yaylacı Otel – Serender Otel - Köksal Pansiyon – Ayada otel – Ayada Otel, Pirioğlu Otel, Elif Otel, Abduloğlu Otel, Memişoğlu Konak Otel, Bulma Otel

2.GÜN
CUMARTESİ: SÜRMENE BIÇAĞI - FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – AYDER – ÇAT – TİMİSVAT – ŞENYUVA KÖPRÜSÜ – AYDER YAYLASI

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında İlk olarak bölgeyle özdeşleşmiş çayın, dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için yapacağımız Çay Fabrikası gezisi sonrasında Sürmene’ye varış. Ardından Dünyaca ünlü Sürmene bıçağı atölyesini ziyaret ettikten sonra ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan göstermekle yetinmeyip çay makasımızı alıyor ve biraz çay topluyoruz. Bu yöreselliği yaşadıktan sonra vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada dileyenlerle birlikte, Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zil kale’ye ulaşıyoruz.100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Kale gezimizin ardından yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi almak için Fırtına Vadisi kenarında bulunan restaurantımıza geliyoruz. Yemeğimizin ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yayla gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Ayder Yeşilvadi Otel- Patulya Otel – Paluri Otel – Yaylacı Otel – Serender Otel - Köksal Pansiyon – Ayada otel – Ayada Otel, Pirioğlu Otel, Elif Otel, Abduloğlu Otel, Memişoğlu Konak Otel, Bulma Otel

3.GÜN
PAZAR: UZUNGÖL – HALDİZEN - AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – KAZAZİYE ATÖLYESİ – TELKÂRİ ATÖLYESİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın İlk gezi durağımız Trabzon’daki Ayasofya Müzesi oluyor. Kilise mimarisi ve freskleriyle alakalı rehberimizin anlatımından sonra ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatı ve Trabzon’un yöresel Telkâri ve Hasırıyla ilgili Saray Gümüş Atölyesinde bilgi alıp alışveriş imkânımız oluyor. Burada yapılan alışverişin ardından Soğuksu tepesindeki Art Neuve tarzında yapılan ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için Şölen Çay Fabrikası gezimizi yapıyoruz. Gezi sonrası dileyen konuklarımız için alışveriş imkânı. Çay fabrikasındaki gezi ve alışverişimizin sonrasında Tarihi bir konak olan Memişoğlu Konağını geziyoruz ve Trabzon bakırı alma imkanı buluyoruz. Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında havalimanına geçiyoruz. Pegasus 22.20 uçağı ile İstanbul’ dönüş. İstanbul’ a varışta siz değerli misafirlerimize bir başka turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

GEREKENLER
>Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) * Dudak Koruyucu
>Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek...) * El Feneri

TUR PROGRAMI

ÖNEMLİ

Turumuz 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda iremtur misafirlerine 1(Bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 26.09.2017

Uyarılar

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2012 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir”
Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.


• Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
• Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden iremtur sorumlu değildir. Gürcistan 6 Yaş altı çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.
• Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu(multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu(multiple) vize almış olmaları gerekir.
• Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.
• Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
• Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya(alkol-sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
• Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
• Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
• Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

 

OTOBÜSLER

>TOURLİNER 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

>MİTSUBİSHİ SAFİR 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

>MERCEDES Tourismo&Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MIDIBUSLER

31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Fiyata Dahil Hizmetler

>Pegasus uçuş bileti (gidiş – dönüş)
>Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
>Lüks araçlarla ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
>Tüm çevre gezileri
>Batum turu
>Rehberlik hizmetleri
>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
>Otelimizde 2 adet açık büfe sabah kahvaltısı
>Otelimizde 2 adet açık büfe veya set menü akşam yemeği
>İremtur Güvencesi
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

>Yurt dışı çıkış harcı
>Ekstra Turlar
>Öğle yemekleri
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Otelde yapılan özel harcamalar
>Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona eklenebilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar