Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün
  • Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün
  • Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün
  • Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün
  • Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün
  • Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün

Baltık Başkentleri - 6 Gece 7 Gün

KİŞİ | GECE
Thy İle - TALLINN (3) – RIGA (2) – VILNIUS (1)
İSTANBUL UCAK İLE
6 GECE 7 GUN

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

***ERKEN REZERVASYON FIRSATI***

31 Mart 2017 tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda oda başı 100euro indirim !

AVANTAJLI EKSTRA PAKET 350 EURO YERINE 280 EURO

 

1.     GUN                ISTANBUL – TALLINN

Siz değerli misafirlerimizle Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde iremtur kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 08:05’te Türk Havayolları’nın TK1423 sefer sayılı uçuşu ile Estonya’nın Başkenti Tallinn’e hareket ediyoruz. 11:05’te varışımıza istinaden şehir turumuz için bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile alandan hareket. .  En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehirinde, UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı TallHermann Kulesi,Büyük Prens Alexander Nevsky Katedrali, DomeKilisesi'ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Kalesinin de bulunduğu Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra Kutsal St. Nicholas Kilisesi'ne geçiyoruz.  Akşam rehberimiz eşliğinde şehri keşfetmeye devam ederken Tallinn’in en güzel restoranlarında  rezervasyon imkanı yakalıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.     GUN                TALLINN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz içinekstra olarak düzenlenecekRocca Al Mare turumuz başlıyor. (40 eur) Avrupa'da sayısı az olan açık hava müzelerinden birisi olma özelliği taşıyanRocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanıklık edeceğiz. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar'ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Viking Köyü Turuna devam ediyoruz. (50 Eur) Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan ve eğlence dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında şehir merkezine geri dönüyoruz. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.     GUN                TALLINN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlecek Finlandiya’nın başkenti Helsinki Şehir turu için Tallinn’den feribot ile hareket ediyoruz.(100 EUR) Varışımıza istinaden bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile turumuza başlıyoruz. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Helsinki Belediye Binası, Pazar Meydanı, Hristiyanlarca Kutsal kabul edilen UspenskiOrthodox Katedrali, HavisAmanda Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Ardından Tallinn’e feribot ile geri dönüyoruz. Tallinn’e varışımıza istinaden dileyen misafirlerimiz Tallinn’in renkli gecelerine rehberimiz eşliğinde devam ediyor. Geceleme otelimizde.

4.     GUN                TALLINN – RIGA

Sabah kahvaltısının ardından Letonya’nın Başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. . Yol üstünde Estonya'nın eşsiz yeşilliklerine sahip şirin yazlık kasabası olan Parnu'da mola veriyoruz. Riga’ya varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. 1201 yılında kurulan Riga şehrinde, OldTown denilen tarihi merkezdeki şehrin eski ve korunmuş dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter's Kilisesi, Kutsal Karakafalar Kardeşliği Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla şirin sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Ardından otelimize geçiyoruz, giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Riga’nın küçük ve şirin kafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek ekstraRosengrals Akşam Yemeği turumuzu gerçekleştiriyoruz. (40 Eur)Rosengrals Restoranı; eski Riga’nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli geçidin açıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan çalışanlarına, yemeklerinden müziklerine, atmosferinden göz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretçilerine Orta Çağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Çağ restoranıdır. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

5.     GUN                RIGA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sigulda Orta Çağ Turuna katılabilirler. (50 eur) Riga'ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya'nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, nesli tükenmekte olan hayvanların bulunduğu Gauja Milli Parkı, Esrarengiz Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası'nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri'nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Jurmala Turuna katılabilirler(30 Eur) Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın sayfiye bölgesi bizleri bekliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi ile Jurmala bizleri bekliyor.Letonya’nın en gözde sayfiye bölgesinde yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga'ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’daki otelimizde.

6.     GUN                RIGA – VILNIUS

Sabah kahvaltının ardından Litvanya’nın Başkenti Vilnius için otelimizden hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius’ta; Şehir Meydanı, Vilnius Katedrali, Büyük Dük Gediminas Kulesi ve Heykeli,  St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve eşsiz amberleri görebileceğimiz Amber Galerisi gezilecek yerler arasında yer alıyor. Daha sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Ardından elektriksel ve manyetik özelliği ile bilinen yüksek enerjiye sahip Amber taşlarından alma fırsatı bulacağımız dükkanlara rehberimiz eşliğinde gidiyoruz. Baltık ülkelerinin en çok çıkarılan ve yaydığı enerji ile şifa bulunduğuna inanılan Amber taşı yüzyıllardır Baltık ülkerinde çıkarılıyor ve günlük hayatlarında kullanılıyor. Geceleme otelimizde.

7.     GUN                VILNIUS – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Trakai Turumuz başlıyor.(40 eur)Vilnius'a 29 km. uzaklıktaki Trakaişehrinde, 15.yy'da Galve Gölü'nün ortasındaki yeşillikler içerisindeki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor.  Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai,  Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai'de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya'ya 14. yy'daCrimea'dan Büyük Dük Vytautas'ın savaşçısı olarak getirilmiş. Turumuzun ardından Vilnius Havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK1408 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:05’te varıyoruz. Eve hoşgeldiniz!

 

 


ŞEHİRLER

OTELLER

Tallinn

4* St. Olav vb.(Merkezi)

Riga

4* Riga Islande Hotel vb.(Merkezi)

Vilnius

4* Radisson BluLietuva vb.(Merkezi)

 

TUR PROGRAMI

Önemli Notlar

·         Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

·         iremtur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. iremtur  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

·         iremtur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

·         Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

·         Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

·         Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından iremtur sorumlu tutulamaz.

·         3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

·         Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

·         Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

·         Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

·         ERKEN REZERVASYON FIRSATI: 31 Mart 2017’e kadar geçilen rezervasyonlarda oda başı 100 eur indirim yapılacaktır.

Fiyata Dahil Hizmetler

v    Türk  Havayolları ile IST – TLL / VNO – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

v    Havalimanı vergileri,

v    6 gece oda + kahvaltı konaklama,

v    Tallinn, Riga, Vilnius’ta yapılacak olan şehir tanıtım turları,

v    Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,

v    Tüm şehirlerarası transferler,

v    Otel vergileri,

v    Türkçe rehberlik hizmetleri

Dahil Olmayan Hizmetler

v    Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,

v    Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

v    Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Elegant Uzak Doğu Turları
Elegant Uzak Doğu Turları
1499.00 Kişi Başı
18.07.2018
Bangkok&Phuket&Singapur (Muhafazakar Turlar)
Bangkok&Phuket&Singapur (Muhafazakar Turlar)
1875.00 Kişi Başı
18.07.2018
Yunanistan - Makedonya - Bulgaristan Turu
Yunanistan - Makedonya - Bulgaristan Turu
179.00 Kişi Başı
18.07.2018