Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Bir Başka İzmir Turu / 2 Gece 3 Gün
 • Bir Başka İzmir Turu / 2 Gece 3 Gün
 • Bir Başka İzmir Turu / 2 Gece 3 Gün

Bir Başka İzmir Turu / 2 Gece 3 Gün

KİŞİ | GECE
yarım pansiyon
istanbul otobüs ile
2 gece 3 gün ttb

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI
1.GÜN Gece Yolculuğu

22:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı ( Zeytinburnu Metro Yanı )
23:00 Harbiye  ( Harbiye Askeri Müze Karşısı )
23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )
00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )
00:30 Çayırova Mc Donald ` s Önünden
01:15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Germiyan Köyü - Çeşme - Alaçatı - Urla - Necati Cumalı Evi

İremtur`un konforlu otobüsleri ve ikramları eşliğinde İzmir`e yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde ekstra olarak köy kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye`de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyünü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. İzmir`in parlayan ilçesi olan Çeşme`ye hareket ediyoruz. Çeşme`de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanı`nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı`ya geçiyoruz. Alaçatı`nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı`nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Yorgo Seferis - Neyzen Tevfik - Necati Cumalı ve Tanju Okan`ın memleketi olan Urla`ya ulaşıyoruz. Urla`da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı`nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis`in doğduğu evigörüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi`nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu`da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Dünyada tescilli olarak üç tane Karantina Adasından biri olan Urla Karantina Adasında ki panoramik turumuzun ardından konaklayacağımız otele hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle eğlenmek için Kordon`a gidiyoruz. (Ekstra)
* Sabah Kahvaltısı: Otobüste Verilen Sandviç, Meyve Suyu
* Öğle Yemeği: Çeşme ya da Alaçatı`da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
* Güzergâh: İstanbul - Susurluk - Germiyan Köyü - Çeşme - Alaçatı - Urla - İzmir
* Konaklama: Vesta Hotels - Kordon Hotels - İzmir Ramada Hotels vb.

3.GÜN Kemeraltı - Dario Moreno Sokağı - Kordon - Karşıyaka - Latife Hanım Evi Ve Müzesi - Karşıyaka Çarşısı - Foça - Siren Kayalıkları

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İzmir`i gezmeye başlıyoruz. İzmir gezimize iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü gezerek başlıyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno`nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak.Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir`i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında İzmir`in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi`ni fotoğraflayıp, tarihi çarşılarıyla ünlü barındıran Kemeraltı gezimiz ile devam ediyoruz. Ardından İzmir`in tarihi hanları arasındaki en büyüğü ve en görkemlisi olan Kızlarağası Hanı`nda serbest zaman veriyoruz. İçeceğimiz çay ve kahvelerin ardından, İzmir`in simgesi olan Kordon`a gidiyoruz. Buradan İzmir Şehir Hatlarının tarifeli vapuruyla Karşıyaka`ya geçiyoruz. Keyifli bir Vapur yolculuğunun ardından Karşıyaka Çarşısı`nı geziyoruz. Ardından Atatürk`ün annesi Zübeyde Hanım Evi Müzesi olarak da bilinen Latife Hanım Konağı`nı geziyoruz. Konak ziyaretimiz ile İzmir gezimizi tamamladıktan sonra Foça`ya hareket ediyoruz. Fransa`nın meşhur sahil kenti Marsilya`yı da kurmuş olan Phokaia`ların başkenti Foça`yı panoramik olarak görüp burada serbest vakit veriyoruz. Ege denizinin bu şirin yerini görürken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarının hikâyesini dinliyoruz. Gezilerimizin ardından Balıkesir - Bursa üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka İremtur organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: İzmir`de Menü Olarak Alınacaktır.(Ekstra)
* Akşam Yemeği: Yolda alınacaktır. (Ekstra) 
* Güzergâh: Konak - Karşıyaka - Foça - Susurluk- İstanbul
* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

TUR PROGRAMI
 • MÜZEKART BİLGİSİ
 • Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
 • T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.
 • GENEL ŞARTLAR
 • Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 gece 3 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda İremtur ' un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı İremtur'da saklıdır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 12.06.2017
 • Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.
 • 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 • Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • İKLİM ŞARTLARI
 • Kiyi kesimindeki Asil Ege Bölümü`nde Akdeniz iklimi özellikleri görülür. Akdeniz ikliminin etkileri, çöküntü ovalari boyunca, kiyidan yer yer 100-150 km kadar içerilere sokulur. Kiyi kesiminde kar yagislari ve don olaylari çok ender görülür. Kislari oldukça ilimandir. Yaz mevsimi kiyi ovalarinda oldukça sicak ve kurak geçer. Iç Bati Anadolu Bölümü`nde ise Akdeniz ikliminden karasal iklime geçis özelligi görülür. Sicaklik farklari artar. Iç Bati Anadolu`da kis mevsimi kiyi kesime göre daha soguktur. Kar yagislari ve don olaylari görülür. Yaz mevsimi ise kiyi kesime göre daha sicaktir. Iç Bati Anadolu`da kiyi kesimine göre azalan yagislar, ilkbahar mevsimine dogru kayar. Yaz kurakligi kiyi kesimden daha azdir.
 • KONAKLAMA OTELLERİ:
 • Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • >Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 • OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
 • >MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • >NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
 • >MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
 • >ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • MINIBUSLER: ( 16?ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
 • >VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • >VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • >MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Rehberlik Ücreti
 • Yardımcı Rehberlik Ücreti
 • Müze Giriş Ücretleri ( Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Otopark Ücretleri
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
 • İremtur Otobüs İçi İkramları
 • İremtur Güvencesi
 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öglen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar