Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Büyük ve Yeni İtalya
  • Büyük ve Yeni İtalya
  • Büyük ve Yeni İtalya
  • Büyük ve Yeni İtalya

Büyük ve Yeni İtalya

KİŞİ | GECE
Türk Havayolları ile
istanbul
7 gece 8 gun

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

Cinque Terre –  Milano(1) – Sirmione – Venedik(1) –  San Marino
 Perugia (1) – Roma (2) – Pisa – Floransa (2)YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR


1.Gün İSTANBUL -PİSA - ÇİNQUE TERRE - MİLANO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz.Türk Havayolları’nın TK 1399 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.35’dePisa’yahareket ve yerel saat ile 12.25’te varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile La Spezia' ya hareket. Varışımıza istinaden tren ile beştopraklarya da 5 köylerolarakbilinen 1998’de UnescoDünyaMirasıolarak korumaaltınaalınan ÇinqueTerre’ninenönemliköyleriniziyaretedeceğiz. CinqueTerre,köylerinin pastel turuncu, sarı, kızılve terra-cotarenklereboyanmışevleriningünbatımızamanında değişenrenk tonları, arkafondadağlarınkoyuyeşiliveönplandadenizinlacivertrengiileruhuokşayanepikbirmanzaraortayakoyuyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olanPortofino turuna (50 Euro) katılabilirler. Şarkılara ilham kaynağı olmuş ve pastel renkli evleriyle yıllarca hiç bozulmamış yapısıyla sizleri büyüleyecek olan gezimiz sonrasındaMilano otelimize transfer.

2.Gün MİLANO –SİRMİONE  –  VENEDİK
Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Milano şehirturu. Turumuzesnasındaünlü opera binası La Scala, Duomo MeydanıveKatedrali, birçokünlümarkanınbulunduğukeyiflealışverişyapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.Turumuzun sonrasında Venedik'e transfer. Yolumuz üzerinde gezeceğimizSirmione – Garda Gölü turu. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecekVerona turuna(50 Euro) katılabilirler.Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arenadi Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik otelimize transfer.

3.Gün VENEDİK - SAN MARİNO - PERUGIA
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek*Venedik Kombi ve Gondol turuna(65 Euro)katılabilirler. ÖzelTekneileyaklaşık 4 km uzunluğundakiBüyükKanal’dangeçip San Marco Meydanı’nageliş. İstanbul’dangetirilengranitsütunların da bulunduğubumeydanyüzyıllarboyuncadünyaticaretindesözsahibiolmuşVenediklitüccarlarınbuluştuklarıveaçıkdenizlereyelkenaçtıklarıönemlibirmerkez. Daracıkkanalları, küçükmeydanlarıvegondollarıilemeşhurVenedik’ de süslemeleriile ‘altın kilise’ unvanınıkazananveöncephesini Latin istilasındaİstanbul’daAyasofya’dansökülerekgetirilenbronzatlarınsüslediğiBazilika, mahkûmlarınidamedilmedenevvel son kezşehriizledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyükkanalüzerindeki en büyükköprüolanveüzerindedükkânlarbulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemlianıtbinalarındanDüklerSarayıile 15. yy. sonundainşaedilmişSaatKulesi’ningörülmesi. Dahasonrasuilehemhalolmuşbuşehrinmeşhurkanallarındagondolgezisi.Gondolgezisiesnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu ve bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından San Marino' ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Dünyanın süregelen en eski ve avrupanın Vatikan ve Monaco' dan sonra en küçük 3. devletlerinden biri olan San Marino kalelerle çevrili eski şehir merkezi, ülkenin sembolü olan üç kule görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Perugia otelimize transfer.

4.Gün PERUGIA – ROMA
Sabah kahvaltı sonrasında Perugia şehir turu, Umbria bölgesinin başkenti olan ve 450 m. yükseklikte  bir tepenin üzerinde Etrüsklerin kurmuş olduğu, Bacio adlı çikolatalarıyla ünlü bu ortaçağ kentindeki gezimiz esnasında Etrüsk duvarı, Papa devletinin yeraltına gömdüğü  antik kent, 1308 yılında kurulan ve halen aynı binada eğitim veren Perugia Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Roma' ya transfer, varışımıza istinaden otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizekstraolarak düzenlenecekRoma ikonları ve Vatikan turuna(55Euro) katılabilirler.Urbs çaput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), CastelSan't Angelo - Melekler Şatosu, Navonameydanı ,PiazzaPietraPantheon, PiazzaPopolo görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma’nın en önemli simgelerini gece ışıklarıyla görme şansını yakalayacağımız Roma Gece turuna katılabilirler (35 Euro). Tur bitimi otelimize transfer. Tur sonrası otelimize transfer.

5.Gün ROMA 
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli &Pompei turuna (85 Euro)katılabilirler.Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan CentroStorico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden VezüvYanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrasıRoma otelimize transfer.

6.Gün ROMA - FLORANSA
Sabah kahvaltının ardındanFloransa' ya hareket ve Panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (PonteVecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasıFloransa otelimize transfer.

7.Gün FLORANSA
Sabah kahvaltısınınardındanserbest zaman. Arzu edenmisafirlerimizekstraolarakdüzenlenecek olan Mega Toscana turuna(95 Euro)katılabilirler.San Gimignano, Siena, ve Lucca olmaküzere Üçfarklıgezidenoluşan, tam günlük Toscana turumuzboyuncaunutulmazmanzaralarvegörkemliyapılarsizibekliyor. San Gimignano :ÇevresindeDünyanınenkaliteliveçeşitliüzümbağlarınınveeniyidondurmacısınınbulunduğu ,porcini vetürüfmantarlıpeynirleriile ünlü,14.yy’dan kalmaveetrafısurlarla çevrilmiş Toskana’nınOrtaÇağşehrinigeziyoruz.Siena :OrtaÇağ’dankalmadarsokakları, ufakcaddeleriveAvrupa’nınenbüyükmeydanıolarakkabuledilen Campo Meydanıileünlüdür. İtalya’nınkeyifliyemeklerinitatmaimkanınasahipolacağınız Siena, Toscana Bölgesi’ningörülmeyedeğerşehirlerindenbirtanesidir. Lucca: İ.Ö 180 yılındakurulmuşolan Roma kolonisindenkalma,, 16. ve 17.Yytarihliyekparesurlarlaçevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklıbahçeleriyleetkileyiciveünlübesteciPuccini’nin doğduğutoskanakentidir. Tur sonrası Floransa otelimize transfer.

8.Gün FLORANSA-PİSA - İSTANBUL
Sabah erken kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ardından Pisa' ya transfer. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası Pisa Galileo Galilei havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1400 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.25‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

TUR PROGRAMI

 


Avantajlı ekstra geziler Paket A:200 euro yerine, 145EURO !(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Portofino turu (50 Euro) + Verona (50 euro) + Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) +
Roma Gece turu (35 Euro) = 200 Euro

Avantajlı ekstra geziler Paket B: 435 euro yerine, 335 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
Mega Toskana (95 euro) + Napoli & Pompeii & Outlet (85 euro)
Portofino turu (50 Euro) + Verona (50 euro) + Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) +
Roma ikonları & Vatikan (55 euro) + Roma Gece turu (35 Euro) = 435 Euro
*0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir

*** Diğer şehirler ve Kıbrıs için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz…
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından iremtur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** İremtur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İremtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İremtur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul(IST) – Pisa (PSA)– İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti,
Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklamalar,
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Çinque Terre, Sirmione, Milano, San Marino, Perugia, Pisa, Floransapanoramik şehir turları,
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Otel vergileri & turist şehir vergileri,
Şehir giriş ücretleri.
TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)
Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,
Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL),
Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
İsteğebağlışoförbahşişleri(5 Euro)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Orta Avrupa Turları
Orta Avrupa Turları
349.00 Kişi Başı
12.12.2018
Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
13.01.2019
Beyrut Turu
Beyrut Turu
279.00 Kişi Başı
10.01.2019