Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Çin (Muhafazakar Turlar)
  • Çin (Muhafazakar Turlar)
  • Çin (Muhafazakar Turlar)

Çin (Muhafazakar Turlar)

KİŞİ | GECE

ucak ıle
8 gece 10 gun jyl

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

Pazar İSTANBUL - PEKİN


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 23:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK20 sayılı tarifeli seferi ile saat 01:25’te Pekin’e uçuş. 

2.GÜN Pazartesi PEKİN

 


Yerel saat ile 15:25’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otele transfer. Dinlenmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

3.GÜN Salı PEKİN 


Sabah kahvaltısının ardından şehir turu için otelden hareket ediyoruz. 1.3 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de toplam 40 milyon Müslümanın yaşadığı tahmin ediliyor. Başkent Pekin, 200 bin Müslüman nüfusu ile Çin’in en kalabalık Müslüman topluluğuna sahip olan şehridir. Moğol İmparatoru ve aynı zamanda Çin'deki Yuan Hanedanı'nın kurucusu Kubilay Han'ın burayı siyasal merkez edindiği 1272'den başlayarak, kısa aralıklar dışında Çin'in sürekli başkenti olmuştur. Ming Hanedanı (1368-1644) döneminde, 'Kuzey Başkenti' anlamına gelen bugünkü adını aldığı 1420'de resmi başkent oldu. Şehir merkezine varışımızın ardından turumuza başlıyoruz. Turumuzda Ming Hanedanı'ndan Çing Hanedanı'nın sonuna kadar kullanılmış Yasak Şehir olan bilinen ve dünyanın en büyük sarayı olan Çin İmparatorluk Sarayı, Tiananmen Meydanı ve Mao’nun anıtı, Ortaçağ’da inşa edilmiş Cennet Tapınağı ve Marco Polo köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından şehir turumuza Dâru’l-Ulûmi’l-Hamidîyye (Pekin Hamidiye Üniversitesi) ile devam ediyoruz. Çin, İslamiyet ile 7.yüzyılda, Müslüman tüccarların ipek yolunu kullanmaları sayesinde tanışmıştır. Çin’de yapılan ilk caminin hicretten yalnız 60 yıl sonra olduğu düşünülecek olursa Müslümanların buraya ne kadar çabuk gelip İslamiyet’i yaydıkları anlaşılabilir. Çin ve Osmanlı ilişkilerinin dönüm noktası olarak kabul edilen II. Abdülhamid döneminde, Abdülhamid 1901 yılında Çin’e bir temsilci grubu gönderir. Burada iyi ilişkiler kurulan Ma Debao Hac ziyareti sonrası İstanbul’a Abdülhamid ile tanışmaya gelir. Bu tanışma esnasında Abdülhamid kendisine Çin’de bir okul açma düşüncesi olduğunu iletir. Ma Debao ülkesine döndükten bir yıl sonra Osmanlı Devleti iki muallimi Çin’e okul açmak için gönderir. Pekin’de bulunan Niujie Cami’nin arka bahçesi Osmanlı’ya tahsis edilir. Burada açılan okul o kadar rağbet görür ki okul geliştirilerek Üniversite halini alır. 1949’daki Mao devriminin ardından dini ve yabancı dil eğitimine yasak gelmesinin ardından okul kapatılır~.GÜNümüzde ise istek üzerine dini eğitimler verilmektedir. Burada vereceğimiz serbest zamanımızda dileyen yolcularımızla Niujie Camii’nde namaz kılıyoruz. İbadetimiz sonrası alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN Çarşamba PEKİN


Sabah kahvaltısının ardından Çin Seddi’ni ziyaret amaçlı Badaling bölgesine hareket ediyoruz. Dünyadaki en uzun insan eli yapımı yapı olan Çin Seddi, Çin’i Kuzey’den gelecek olan saldırılara karşı koruma amaçlı yapılmıştır. Yapımında 8.000 kişinin çalıştığı söylenmektedir. Toplam uzunluğu 8.850 km olan bu yapı 1987 yılında UNESO Dünya Mirası Listesine girmiştir. Bu yapının büyük bir kısmı Türklerden “yani atalarımız olan Hunlardan” korunmak için yapılmıştır. Savaşmak yerine duvar ile kendilerini korumayı planlayan Çinliler için utanç abidesi olan bu yapı, bizler için bir gurur kaynağıdır. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından yine bu seddin yapımında çok büyük katkısı olan Ming Hanedanı’nın Mezarlığına hareket ediyoruz. Kısa ziyaretimizin ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

5.GÜN Perşembe PEKİN – ŞİAN 

 


Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Şian’a gerçekleştireceğimiz uçuşun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Terracotta Atlar ve Savaşçılar Müzesi’ne hareket ediyoruz. M.Ö. 210 yılında yapılan Terracotta ordusu, ilk Çin imparatoru Qin Shi Huang’ın ruhunu korumak amacıyla yapılmıştır. 6.000 adet savaşçının her biri birbirinden farklı olup birebir boyutlarda yapılmıştır. Dünya’nın 8. Harikası olarak da bilinen bu müzeyi ziyaretimizin ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

6.GÜN Cuma ŞİAN 


Sabah kahvaltısının ardından şehir turu için hareket ediyoruz. İpek Yolu’nun başlangıç şehri ve Çin’in ilk başkenti olan bu şehirde gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, 652 yılında Tang Hanedanlığı tarafından yaptırılan Büyük ve Küçük Vahşi Kaz Pagodaları, Şian kalesi, çan kulesi, davul kulesi, Daci’en tapınağı ve antik şehir surları görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası 70.000 Müslümanın yaşadığı toplamda 10 caminin bulunduğu Şian şehrinin en eski camisi olan, 742 yılında inşa edilen Büyük Camii’ye hareket ediyoruz. Bu cami aynı zamanda Çin’in en eski ve en büyük camisidir. Cami ziyaretimizin ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle birlikte Cuma namazını Büyük Şian Camii’nde kılıyoruz. İbadetimizin ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

7.GÜN Cumartesi ŞİAN – ŞANGAY 


Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Şangay’a gerçekleştireceğimiz uçuşun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle şehir merkezine hareket ediyoruz. Dünya’nın en kalabalık 3. şehri olan Şangay’da 24 milyon kişi yaşamaktadır. Çin’in modern yüzünü görme fırsatı bulacağımız bu gökdelenler şehrinde şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Şangay’ın simgesi haline gelen Doğu’nun İncisi Kulesi, Şangay’ın rıhtım bölgesi olan Bund bölgesi, Yuyuan bahçesi, alışveriş caddesi olan Nankin caddesi, halk meydanı, Şangay Kulesi, Dünya Ticaret Merkezi ve Jin Mao Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

8.GÜN Pazar ŞANGAY 


Sabah kahvaltısının ardından şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Turumuzda Jing’an Tapınağı, Waibaidu Köprüsü, Longhua Tapınağı, St. Ignatius Katedrali, Antik kent merkezi ve antik Qibao caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Huxi Camii’ni ziyaret ediyoruz. Devrimden sonra Çin’de kurulan ilk cami olma özelliğini taşıyan bu cami, Arap mimarisinden esinlenerek inşa edilmiştir. Ziyaretimiz sonrası ibadet için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

9.GÜN Pazartesi ŞANGAY – İSTANBUL 


Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 27 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 22:35’te İstanbul’a hareket. 

10.GÜN Salı İSTANBUL 


Yerel saat 05:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TUR PROGRAMI

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ
1- irem Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan irem Tur sorumlu tutulamaz. irem Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için iremTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden irem Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. 
8- irem Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak irem Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.irem Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında iremTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından iremTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından irem Tur sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan irem Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
12- irem Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir~.GÜN içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda irem Tur misafirleri irem Tur sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Pekin (PEK) / Şangay (PVG) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
4* otellerde 7 gece tam pansiyon konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirler arası transferler
Programda bulunan tüm turlar
Programda bulunan ara uçuşlar
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Şehir Vergileri (25 Euro)
Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (180 €)
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
Seyahat Koruma Paketi ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için sür prim uygulanmaktadır.)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
849.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket  Bangkok Turu
Phuket Bangkok Turu
899.00 Kişi Başı
24.03.2019