Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Elegant Avrupa Gidiş Cenevre Dönüş Nice
  • Elegant Avrupa Gidiş Cenevre Dönüş Nice
  • Elegant Avrupa Gidiş Cenevre Dönüş Nice

Elegant Avrupa Gidiş Cenevre Dönüş Nice

649.00
KİŞİ | GECE

ucak ıle
7 gece 8 gun fyy

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
01.06.2019 3*&4* Oteller649.00 €899.00 € 649.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 6 Yaş 599.00 €
7 - 12 Yaş 599.00 €
-Taksitler »
TUR TANITIMI

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

 

1.Gün                    İSTANBUL – LOZAN – MONTRÖCENEVRE

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalin’de Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. (Uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir)  Türk Hava Yolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 09.15’de Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.30’da varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile, ulusal tarihimizdeki öneminin yanında, ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri olan Lozan’a geçiyoruz. Lozan Antlaşmasının yapıldığı Borivage Otel, Uşi Şatosu, Olimpiyat Müzesi yapacağımız panaromik tur esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Sonra ki durağımız yine Ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik dünyası için de önemli bir şehir Montrö. Hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin heykeli, Montrö kasabası göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Leman gölü içinde bulunan Chillion kalesi’ni görüp ve Cenevre’ye hareket ediyoruz. Varışımızda yağacağımız şehir tıurumuz esnasında Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. (Lozan, Montrö, Cenevre ve Chillion turları panaromik olarak düzenlenmektedir.)

 

2.Gün                    CENEVRE  (Elegant Alp’ler)

Kahvatının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Elegant Alp’ler (90 Euro). İlk olarak Alplerin çatısı olarak anılan, Avrupa’nın en yüksek dağı Chamonix Mont Blanca geçiyoruz. Dünya’ nın en iyi 10 kayak merkezinden birisi olarak gösterilen Chamonix, ilk kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştır. Eski şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz hava koşullarına bağlı olarak ve ekstra ücret ödeyerek teleferik ile zirveye ye çıkabilir. Ardından “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’e geçiyoruz. “Mavi Göl” adıyla anılan Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini de panoramik olarak göreceğimiz, Thiou Nehri üzerindeki bu büyüleyici şehirdeki turumuz sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

3.Gün                     CENEVRE – (Alp Köyleri - Peynir ve Çikolata Fabrikaları) – BERN – ALSACE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Alsace bölgesine doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Alp Köyleri – Peynir ve Çikolata Fabrikası (50 Euro). 2014 yılında İsviçre’nin en güzel köyü seçilmiş, dünyaca ünlü gravyer peynirinin anavatanı Gruyeres, arnavut kaldırımlı sokakları ve kartpostalı çağrıştıran evleriyle sizi adeta Ortaçağ'a yolculuğa çıkarıyor. Bölgede ziyaret edeceğimiz Peynir fabrikası’nda dünyaca ünlü İsviçre peynirlerinden alabilirsiniz. Ardından Çikolata Fabrikası ile ünlü Broc köyüne geçiyoruz, yol üzerinde Gruyeres Şatosunu panaromik olarak görecek, Çikolata fabrikasında biri birinden özel İsviçre çikolatalarının nasıl yapıldığını gözlemleyip, pek çok çeşit çikolatalardan alışveriş yapma imkanını bulacaksınız. Sonra ki durağımız İsviçre’nin başkenti, aynı anda ülkenin en büyük dördüncü kenti Bern. Burada yapacağımız şehir turu sonrasında Alsace bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

4.Gün                    ALSACE – FREİBURG (Alsace Kombi) – ALSACE  

Kahvaltının ardından Almanya’nın en çok güneş alan şehri Freiburg’a geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek olan Alsace Kombi turu (75 Euro). Fransız & Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde yapacağımız turumuz esnasında; Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Masal diyarı Colmar kentine geçecek; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki renga renk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler hem de bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Gezimin son durağı Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, parke döşeli yolları ve şirin kafeleri ile Riquewihr. Burada yapacağımız turumuzun ardından otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

5.Gün                    ALSACE – ZURİH – (Luzern) – LUGANO – MİLANO

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Milano’ya hareket. Yolculuğumuz esnasında ilk olarak Zurih’e geçiyoruz. Zurih’de yapacağımız panaromik şehir turumuz esnasında; Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi, eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse  görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Luzern turu (45 Euro.) İsviçre’nin gizli başkenti olarak anılan ve fiyord gölünün kıyısına kurulu olan Luzern, aynı zamanda Efsanevi halk kahramanı Wilhelm Tell’ in doğum yeridir. Aslan Anıtı, Kapellbrücke, Belediye Binası, Cizvit Kilisesi ile konser ve kongre merkezleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında İsviçre’nin Monte Carlo’su olarak bilinen Lugano gölünün kıyısındaki Lugano şehrinde kısa bir mola için hareket. Sonrasında Milano’ya geçiyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de öne çıkan Milano’da panaromik şehir turu. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler. 

 

6.Gün                     MİLANO – COMO – NİCE (Monaco & Monte Carlo)

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından Nice’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kendisiyle aynı adı taşıyan gölü ve Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como. Burada vereceğimiz mola sonrasında Nice’e geçiyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız panaromik şehir turu esnasında; Promenade des Anglais, Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro). Dünya’nın Vatikan’dan sonra en küçük ikinci bağımsız devleti Monaco prensliği Cote d’Azur bölgesinde yer almasının yanında, 19.yy sonlarında şehrin Paris’e demiryoluyla bağlanması ve zamanın Monako prensi III. Charles'ın (Carlo) 1856'da bir anonim şirkete verdiği izinle 1861'de açılan kumarhanenin etkisiyle dünya jet sosyetesinin ilgi odağı olmuş ve günümüzdeki refahına kavuşmuştur. Turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunlarını, en güzel yamaçlarnı göreceğimiz bir yolculukla Monaco Prensliği’ne varıyor, Kraliyet saray bölgesi görüldükten sonra Monte Carlo’ya geçiyoruz. Burada ünlü casino’yu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı meydanda bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer.

 

7.Gün                 NİCE (Mega Cote’d Azur)

Tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Mega Cote’d Azur Turu (90 Euro). Turumuza Akdeniz’e tepeden bakan bir konumda bulunan, daracık Arnavut kaldırımlı sokakları, binaların etrafından fışkıran çiçekleri ile Picasso, Braque, Miro gibi sanatçılara ilham kaynağı olmuş şirin bir Orta Çağ köyü olan St Paul de Vence köyü ile başlıyoruz. Buradaki gezimizin ardından önceden bir balıkçı köyü iken, eşsiz güzelliği varlıklı Fransızların dikkatini çekmiş, ünlü film festivalinin de tanıtımına yaptığı katkının neticesinde günümüzde son derece zengin bir turizm şehrine dönüşmüş olan Cannes’i geziyoruz. Ardından Küçük Köprü ve Meydanları ile ünlü şirin kasabası Port Grimaud’u ziayret edip, Brigitte Bardot’nun ‘’Ve Tanrı Kadını Yarattı’’ filmi ile dünyaca üne kavuşan, zenginlerin uğrak yeri, körfezin kuzeryinde bulunan  St.Tropez’e geçiyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

8.Gün                    NİCE – İSTANBUL   

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından, rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 1814 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.05’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 14.50’de varış ve turumuzun sonu.

3* & 4*  Oteller

(Şehir Dışı)

(Ankara’dan Ankara’ya / İzmir’den İzmir’e)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

16 Mart 2019

499 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

3* & 4*  Oteller

(Şehir Dışı)

(Ankara’dan Ankara’ya / İzmir’den İzmir’e)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

07 Nisan 2019

579 Euro

230 Euro

549 Euro

150 Euro

19 Nisan 2019

639 Euro

250 Euro

599 Euro

150 Euro

01 Haziran 2019

749 Euro

250 Euro

699 Euro

150 Euro

OTEL İSİMLERİ (Ve Benzeri )

Alsace

 

3*Kyriad Centre

3*Hotel Alexander

 

Cenevre

 

3*Comfort Suites Porte de Geneve

4*Mercure  Annemasse

 

Nice

 

3*Kyriad Nice Gare

3* Hotel Le Thomas

 

Milano

 

3* B&B Hotel Monza 

4* Ripamonti Hotel

4*Della Rotonda-Saronno

 

 

 

Konaklamalar Hakkında Önemli Notlar;

*** Alsace bölgesi konaklaması Basel, Mulhouse, Saint Louis şehirlerinden birinde yapılacaktır.

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

***Aynı destinasyon için alternatifli oteller verildiği ve/veya sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda konaklayacağınız

otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Avantajlı ekstra geziler  : 230 Euro yerine   195 EURO !!!

Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro) 

Luzern turu (40 Euro) 

Alsace Kombi turu (75 Euro)  

Alp Köyleri – Peynir ve Çikolata Fabrikası (50 Euro) 

Toplam = 230 Euro

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir.0-2 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidir.)

 

 

 

TUR PROGRAMI

ÖNEMLİ NOTLAR

****Ekstra turlarda Avantajlı Gezi paket fiyatlarından faydalanabilmek için ücretin tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenmesi gerekmektedir.

**Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir ya da metro ile gerceklestirilebilir.

** Abu Dhabi turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; Erkeklerin short giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir

** Çöl Safari turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar;  Spor ve rahat kıyafetler, hırka alınması. Turdan önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

**Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

**Dubai programlarımızda rehber Dubai karşılamalı olacaktır, pakete dahil rehberlik hizmeti sadece panoramik şehir turu ve gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce iremtur  tarafından bilgi verilecektir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  **Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan iremtur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

**T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Gerekli evrakların vize başvurusu sırasında konsolosluğa teslim edilmesine rağmen, konsolosluğun neden belirterek veya neden belirtmeksizin vize reddi vermesi, tur hareket tarihinden sonraki bir tarihe vize başlangıcı vermesi mümkündür. Başvurulmuş vize hizmet bedeli iadesi yapılmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, tur hareket tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu gibi durumlardan iremtur sorumlu değildir,sorumlulukyolcuyaaittir.

**T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

**Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan iremtur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

**Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

**18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından iremtur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

iremtur, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

** B.A.E vize başvurularında iremtur Dubai Sponsor/Kefil’dir. Bu nedenle misafirlerimizin paket fiyatlarımızdan faydalanabilmesi için, Vize işlemlerinin iremtur tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  Türk Hava Yolları ile İstanbul(IST) – Nice (NCE) / Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti,

   Havalimanı vergileri

   3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,  

   Alan/otel/alan transferleri, 

  Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,  

  Lozan, Cenevre, Montrö, Bern, Freiburg, Zurich, Lugano, Milano, Como, Nice panoramik turlar

  Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri, 

 Otel vergileri,  

 Turist Şehir vergileri.

 TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro), 

Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro), 

 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,  

 Müze ve ören yerleri girişleri,  

 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Büyük Orta Avrupa Salzburg`dan Kösice`ye
Büyük Orta Avrupa Salzburg`dan Kösice`ye
399.00 Kişi Başı
04.06.2019
Regal Princess ile Baltıklar`da 7 Ülke Gemi Turu
Regal Princess ile Baltıklar`da 7 Ülke Gemi Turu
1499.00 Kişi Başı
21.05.2019
Celestyal Olympia ile Yunan Adaları Vizesiz Gemi Turu
Celestyal Olympia ile Yunan Adaları Vizesiz Gemi Turu
359.00 Kişi Başı
02.11.2019