Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Endülüs & Barcelona
  • Endülüs & Barcelona
  • Endülüs & Barcelona
  • Endülüs & Barcelona

Endülüs & Barcelona

KİŞİ | GECE
Türk Hava Yolları İle
istanbul
7 gece 8 gun

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

Barcelona(3) – Valencia – Alicante(1) – Murcia
Granada(1) – Cordoba – Sevilla(2) – Malaga


1. Gün İSTANBUL – BARCELONA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz.Türk HavayollarıTK 1855sefer sayılı uçuş ile saat 14.40’taBarcelona'ya hareket. Yerel saat ile 17.25’te Barcelona'ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Barcelona velokalmahallelergeceturu(35 Euro). Barcelona hakkındaturistikçokşeyduydunuzamaünlüyönetmenInarrituve Woody Allen'infilmlerinekonuolanyerelsokaklarıvehayatıtanımanızısağlayacakbuözelturumuzukaçırmamanızıöneririz. GörülecekyerlerarasındaParal-el mahalle,  ElRaval, El Born sokaklarıve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyenmisafirlerimizturesnasındabelirlenecekserbestzamaniçinde Tapas restoranlarıylaünlü El Born bölgesindeunutulmaztatlardeneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.
2.Gün BARCELONA
Sabah kahvaltısısonrasıekstradüzenlenecekolanBarcelona İkonlarıturuna(55 Euro) katılmaimkanı.İlk durağımız UNESCO tarafındankorumaaltınaalınmışveDünyaMirasıListesi’ndeyeralan, Barcelona’nınyetiştirdiğiveArt Nouveau (Modernismo) sanatakımınındünyadaki en önemliöncülerindenkabuledilenünlüKatalanmimar-tasarımcıAntoinoGaudi’ninyarattığı Park Güell. Park aynızamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahneolanmekanlardanbirisi. Ardından 1929 Barcelona UluslararasıFuarıiçininşaaedilenveziyaretçilerinetümİspanya’yaait 117 farklıveeşsizmimariyapıileadeta mini birİspanyaturusunanİspanyolKöyüyaniPobleEspanyol. Köydeayrıcaşehrin en önemli cam sanatları, butikçikolata, şarapve el işideriatölyelerini de keşfetmeşansımızolacak. Dahasonraşehrinarkasokaklarındakaybolmavakti! Turumuzunyürüyüşetabınageçiyoruz. KatalonyaMeydanı’ndanbaşlayarak Barcelona KatedraliveKatedralMeydanı, Barcelona’dabulunanveİspanya’dakiGironaardından en iyikorunmuşYahudiMahallesikabuledilen ‘El Call’, Saint JaumeMeydanıvemeydanınhemenyanıbaşındabulunantarihi Roma şehrikalıntıları, Saint NeriMeydanı, Plaza Reial, şehrinhattaAvrupa’nın en eskipazarlarındanbirisiolanMercat de la Boqueriave son olarak Font de Canaletesçeşmesiturumuzesnasındayürüyerekkeşfedeceğimizyerler.Tur sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.Gün BARCELONA
Sabah kahvaltısısonrasıekstradüzenlenecekolanGerona&Figueras&Dali Müzesituru(65 Euro).Figueras&Dali Müzesiturumuzdaortaçağdankalmamimariyapılarıyla Gerona şehri, büyükkatedraliveYahudimahallesi, ünlüressamDali’nindoğduğuFigueraskasabasıve Dali Müzesiziyaretedilecektir. Tur sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelimizde.
4. Gün BARCELONA – VALENCIA – ALICANTE
Sabah kahvaltısısonrasıValencia’yahareketvepanoramikşehirturu.TurumuzdagöreceğimizyerlerarasındaGotikKatedral, MicaletÇanKulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. TursonrasıAlicante’yehareket. Yunan, Roma, ArapveHristiyankolonilerininzengintarihinesahip, İspanya’nın en eskiveönemlilimanşehirlerindenolanAlicante’deArkeolojimüzesi, Santa Barbara kalesi, MerkezPazar, Luceros, Maisonnavegörülecekyerlerarasındadır. Tursonrasıoteledönüş .Gecelemeotelinizde.
5.Gün ALICANTE – MURCIA – GRANADA
Sabah kahvaltısı sonrası Murcia’ya hareket ve  varışımızın ardında panoramik Murcia şehir turu.Turumuzda Segura Nehrikıyısındakurulu Murcia Özerkbölgesininbaşkentiolanbuşehriincelemefırsatıbulacağız, göreceğimizyerlerarasında Santa Maria Murcia Katedrali , Plaza CardenalBellugaMeydanı, Monteagudo Kalesi, Casino Murcia, Murcia Üniversitesi ve Santo Domingo Meydanı bulunmaktadır.  Granada’ya hareket. Granada 'ya varış ve ardından panoramik şehir turu, tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Al Hambra Sarayı turu (55 euro) Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan saray görülecektir.(Harem girişi hariç). Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Albaizin ve Sacromonte turu (45 euro). Al-Hambra sarayının çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesinde unutulmaz bir çingene gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Al-Hambra sarayını gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Geceleme otelinizde.
 
6.Gün GRANADA – CORDOBA – SEVILLA
Sabah kahvaltısının ardından Cordoba’ya hareket. Varış sonrası panoramik Cordoba şehir turu. Roma İmparatorluğu döneminde kurulan,
10. Y.Y. da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba'yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma köprüsü yer almaktadır. Tur sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Kurtuba Camii-Mezquita turu (25 euro) . Tur bitimi Sevilla’ya hareket. Akşam saatlerinde otelimize varış. Geceleme otelinizde.

7.Gün SEVILLA
Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla panoramik şehir turu, Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Endülüs Beyaz Köyler (Pueblos Blancos) turuna katılma imkanı (65 Euro) Jerez De La Frontera; Atları ve Flamenco müzikleriyle ünlü bu şehirde tarihin kokusunu içinize çekeceksiniz. Aynı zamanda dünya çapında beğeni toplayan tadımlık turların merkezi olan bu yeri görmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Arcos De La Frontera; Roma döneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği döneminde Mağribi kalesine dönüştürülmüştür, labirent sokakları ile tipik beyaz Endülüs kasabasıdır. Görülecek yerler arasında Iglesia de Santa Maria de la
Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda; Emevilerin yarım adadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Görülecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır. Turumuzun sonunda Sevilla'ya dönüş ve otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek Flamenco (55 Euro) turu. Geceleme otelinizde.

8.Gün SEVILLA – MALAGA – İSTANBUL
Sabah erken saatte Malaga’ya hareket. Varışımıza istinaden Malaga şehir turu. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK  1306 sefer sayılı uçağı ile saat 13.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TUR PROGRAMI


Avantajlı ekstra geziler : 375 Euro yerine 325 EURO !
Barcelona ve lokal  mahalleler gece turu(35 Euro)+ Flamenco Turu (55 Euro) + Barcelona İkonları Turu(55 Euro)Endülüs Beyaz Köyler (Pueblos Blancos)(65 Euro)Gerona &Figueras & Dali Müzesi (65 Euro)
Albaizin ve Sacromonte turu(45 euro) + Al-Hambra Sarayı Turu(55 euro) = 375 Euro
(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir.0-2 yaş ücretsiz olup,02-12 yaş %50 indirimlidir.)

Tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından iremtur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** İremtur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İremtur bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Vize;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İremtur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul –Barcelona / Malaga – İstanbul uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
Alicante, Valencia, Granada , Cordoba , Sevilla, Malaga, Murciapanoramik şehir turları 
Otel vergileri,
Turist şehir vergileri,
Türkçe rehberlik hizmetleri.
Tursab zorunlu Mesleki sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
Müze ve ören yerleri girişleri,
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro )

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Büyük ve Yeni  Balkanlar
Büyük ve Yeni Balkanlar
299.00 Kişi Başı
24.02.2019
Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
03.03.2019
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
849.00 Kişi Başı
24.02.2019