Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Fas&Endülüs (Muhafazakar Turlar)
  • Fas&Endülüs (Muhafazakar Turlar)
  • Fas&Endülüs (Muhafazakar Turlar)

Fas&Endülüs (Muhafazakar Turlar)

KİŞİ | GECE

ucak ıle
7 gece 8 gun jyl

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

Çarşamba İSTANBUL – KAZABLANKA – MARAKEŞ 


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 10:55’te Kazablanka’ya uçuş. Yerel saat ile 14:00’te varış. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Marakeş şehir turu için hareket. Şehre varışımızı takiben İslam medeniyeti için önemli bir kilometre taşı olan Kutubiyye Camii’ni ziyaret edeceğiz. İbn Haldun’un bilgisi ve takvasına övgüler dizdiği İbn Tumert 'İslam’ın esasları değiştiriliyor' diyerek Murabıt hanedanlığına son verir. Başkent Marakeş’i fethettikten sonra yerine geçen Abdel Mumin ve torunu Yakup EL Mansur tarafından 12. Yüzyılda inşa edilen Kutubbiye Camii, aynı dönemde inşa ettirilen İşbiliye (Sevilla) Camii’nin ikiz kardeşi olarak bilinir. 30 km uzaktan bile görünebilen anıtsal minaresi, yüzyıllarca Endülüs İslam devletinin sembolü olmuştur. Cami’de verilecek akşam namazı arasından sonra akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN Perşembe MARAKEŞ

 

 


Sabah kahvaltısının ardından Marakeş şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Menara bahçeleri, 16.yy’da Saadien Hanedanlığı döneminden kalan türbeler, Bin Yusuf Medresesi ve Camii, Marakeş ulusal müzesi ve birçok İslam aydını yetiştiren tarihi medrese, şehrin en eski camii olan Ali Bin Yusuf, Marakeş çarşısı ve dünyaca ünlü Cma El Fina meydanı görülecek yerler arasındadır Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN Cuma KAZABLANKA – FEZ 


Sabah kahvaltısının ardından Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben II. Hassan Camii’ne transfer. Dünyanın en büyük camilerinden biri olan 20.yy Fas devletinin nişanı olan bu Cami’de Cuma namazını kılmak üzere serbest zaman. Namazımız sonrası Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Kazablanka Katedrali, V Mohammed Sarayı ve Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra okyanus kıyısında yer alan kordon boyunda, dev dalgaları seyredecek, ardından başkent Rabat’a hareket edeceğiz. Rabat’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda 20.yy’da Fas’a bağımsızlığını kazandırmış V. Muhammed türbesi, Muhavvid’lerin eseri olan Hassan minaresi, Kraliyet sarayı ve meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında Fez’e transfer. Fez’e varışımızın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN Cumartesi FEZ – TANCA 


Sabah kahvaltısının ardından Fez şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Bin seneden fazla bozulmadan kalmış en eski İslam şehri olan Fez el Bali ve çevresine önce bir tepeden bakacak, coğrafya ve şehrin kuruluşu hakkında bilgiler alacağız. Ardından şehrin dar sokaklarından ilerleyerek şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda El Attarin medresesi, Najjarin çeşmesi, dünyanın en eski üniversitelerinden El Karaviyyin Medresesi, Emevi dönemi ihtişamını yansıtan Ebu İnan medresesi görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için verilen serbest zamanımızı İbn Haldunların ve İbn Battutaların dolaştıkları sokaklarda dolaşarak harcadıktan sonra Meknes antik kentine hareket ediyoruz. 17.yy’da Molla İsmail tarafından kurulan ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Meknes’e varışı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Etrafını çevreleyen 40 km’lik surların içerisinde bulunan bu şehirde 17.yy’a ait sulama havuzu olan Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ve El Hedim meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Tanca şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN Pazar TANCA – İŞBİLİYE (SEVİLLA)

 
Sabah kahvaltısının ardından feribot saatine bağlı olarak Tanca şehir turunu yaptıktan sonra Tarifa şehrine geçmek üzere limana hareket ediyoruz. Tarık Bin Ziyad’ın rotasını takip ederek, adını vermiş olduğu Cebelitarık (Tarık’ın Dağ’ı) Boğazı’nda yapacak olduğumuz feribot yolcuğu sonrasında Avrupa Kıtası’na ayak basıyoruz. Tarık Bin Ziyad’ın Avrupa’da kalıcı olduklarını göstermek, geri dönüşlerini imkansız kılmak için donanmasını ateşe verdiği bu bölgeye varışımızı takiben Cadiz şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda San Sebastian Kalesi, Falla Tiyatrosu, 18. yy’a ait Katedral, antik şehir merkezi ve çarşısı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası her dine inanç özgürlüğü tanıyan ve her inanç kesiminin özgürce beraber yaşaması için bir ortam oluşturan, gelmiş geçmiş en gelişmiş ve medeni toplum olarak gösterilen Emevi Devlet’inin ilk başkenti İşbiliye (Sevilla) ‘ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Kastilya Kralı III. Ferdinand’ın şehri ele geçirdikten sonra kiliseye çevirdiği Ulu Camii (Santa Maria Katedrali), nehri korumak için yapılan kulelerden ayakta kalan tek kule olan Altın Kule, Muhavvid şehir surları, Plaza Nueva (Yeni Meydan) ve 1928 yılında 1929 İber-Amerikan Exposu için inşa edilen Plaza de Espana (İspanya Meydanı) görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

6.GÜN Pazartesi İŞBİLİYE GIRNATA (GRANADA)

Sabah kahvaltısının ardından Alkazar Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Avrupa'nın en yaşlı sarayı Alcazar, Arapça El-kasr kelimesinin Avrupa'da dönüşüme uğramış halidir. Muvahhidler döneminde, 1181 yılında Toledo'lu mimar Calubi tarafından yapımına başlanan Alcazar, sultanların ikamet alanı olarak kullanılmış. Bahçelerinin güzelliği ile göz kamaştıran, cennet bahçeleri benzetmesi ile bilinen Alcazar Bahçeleri’ni ziyaretimizin ardından Kurtuba (Cordoba) şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Emevilerin başkenti Kurtuba’da, 600’e yakın cami arasından kiliseye çevrilmesine rağmen, hala bütün ihtişamıyla bizleri karşılayan Kurtuba Merkez Cami-I Şerif, seferad Yahudilerin İspanya’yı terk etmeden önce yoğunlukla ikamet ettikleri La Juderia mahallesi, Augustus tarafından yaptırılan Roma Köprüsü ve Antik Roma Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Gırnata (Granada) ’ya hareket ediyoruz. Gırnata’ya varışımızın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7.GÜNSalı GIRNATA 


Sabah kahvaltısının ardından Gırnata şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Nasri Hanedanlığı Döneminde Camii El Kebir (Ulu Camii) olarak bilinen Gırnata’nın en büyük camisinin olduğu yerde yükselen Granada Katedrali, Müslüman dönemden kalma olup İspanya’da yok edilmeden kurtulabilen tek hamam Banos Arabes, İspanya’da yıkılmadan günümüze ulaşan tek kervansaray örneği olan Corral del Carbon ve Endülüs Müslümanlarının kurduğu çarşı dükkanları Alcaiseria görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası El Hamra Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Arap mimarisinin Qalat Al-Hamra örneğinde yapılan saray ve kale yapısı, M.S. 889'da Roma döneminden kalan surların üzerinde küçük bir kale olarak inşa edilmiştir. 13. yüzyılın ortalarına kadar bir onarım yapılmayan kale, bu dönemde Gırnata Emiri Muhammed Nasır döneminde bugünkü özgün yapısına kavuşturulmuştur. 1333'te Gırnata Sultanı I. Yusuf, kaleyi hükümdarlık sarayına dönüştürdü. 1492'de bölgede yeniden Hıristiyan hakimiyetinin sağlanmasının ardından sarayda kısmen Rönesans mimarisinin örnekleri de inşa edildi. Turumuz sonrası Gırnata şehir merkezine transfer. Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8.GÜNÇarşamba MALAGA – İSTANBUL 


Sabah kahvaltısı sonrası Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasındadır. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK1306 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:10’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere.

TUR PROGRAMI

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ
1- irem Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan irem Tur sorumlu tutulamaz. irem Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için iremTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden irem Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. 
8- irem Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak irem Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.irem Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında iremTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından iremTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından irem Tur sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan irem Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
12- irem Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir~.GÜN içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda irem Tur misafirleri irem Tur sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Kazablanka (CMN) / Malaga (AGP) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
4* otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirler arası transferler
Programda bulunan tüm turlar
Fas - İspanya arası feribot bileti
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Şehir Vergileri (25 Euro)
Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (120 Euro)
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
Seyahat Koruma Paketi ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için sür prim uygulanmaktadır.)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
849.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket  Bangkok Turu
Phuket Bangkok Turu
899.00 Kişi Başı
24.03.2019