Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Filipinler Turu
 • Filipinler Turu
 • Filipinler Turu

Filipinler Turu

KİŞİ | GECE
Singapur Hy ile 11 gece
ucak ıle
11 gece 13 gun edj

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1 .GÜN/ ISTANBUL/MANILA (FİLİPİNLER)

 İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:45’de hazır bulunuyoruz. SINGAPUR HAVA YOLLARI kontuarında işlemlerimizi yapıyoruz. Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 14:25’de uçuyoruz. Geceleme uçakta.

2.GÜN / MANİLA

 Manila’ya 15:30’da varıyoruz. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.Otele yerleşir yerleşmez, eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak...Geceleme şehir merkezimizdeki otelimizde. Gece arzu edenlerin Extar Turumuz Var. GEMİ TURU- AKŞAM YEMEKLİ [70€ ] Manila Körfezi Bu akşam Manila Körfezinde saat 19:00 da başlayacak bir Körfez gemi turumuz var, Canlı Müzikli Akşam Yemeğini Manila’yı denizden izleyerek almak ister misiniz?

3.GÜN / MANILA BOHOL

 11:20 12:45 Sabah otelde kahvaltı / uçuş saatimi 11:20 - havalimanına hareket. otelimizi boşaltıp özel aracımızla havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. adaları aşarak, muhteşem bir yolculukla Bohol’a ulaşacak. Bugün Filipinler’in doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol’a ulaşıyoruz. Bohol, dünya mirası listesinde de kendine yer bulmuş Çikolata Tepeleri ile ünlü. Havaalanından transferimiz ile Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao köprüler ile Bohol Adası’na bağlanıyor. Adanın otellerinin bulunduğu, sırt çantalıların cirit attığı asıl konaklama bölgesi ise Panglao.Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfediyoruz. Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz.

4.GÜN / BOHOL – ÇİKOLATA TEPELERİ TURU

 Bugün erken saatlerde uyanıyoruz. Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız.Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki milli parka uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli parkta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz.Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen çok özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, dünya mirası listesine girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri.Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgınını, zipline deneyimini yaşayabilirler.Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş. Konaklama otelimizde.

5.GÜN/ BOHOL-Cebu- BORACAY

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz. Bugün BOHOL adasından ayrılıyoruz, önce Tekne iskelesine gideceğiz , daha sonra yerel tekneler ile CEBU ya geçiyoruz. Filipinlerin en büyük şehirleri arasında yer alan CEBU adasına varışımızı takiben panaromik şehir turumuz yapılacak. Turumuz sonrası, havalimanına geçiyoruz. BORACAY uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde önce yan ada KATICLAN havalimanına ulaşıyoruz, burdan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz.( Boracay adasında havalimanı yok- bu sebeple uçuşlar yan adaya iniyor, geçişler oradan yapılıyor)Geceleme Boracay da.Otelimizde.

6.GÜN / BORACAY

Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler.Konaklama otelimizde.

7.GÜN / BORACA

 Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler.Konaklama otelimizde.

8.GÜN / BORACAY- EL NIDO ( PALAWAN ADASI )

 Boracay’da son güğnümüz, rehberimizin eşliğinde vakitlice otelimizden ayrılıyoruz ve Caticlan Havalimanına yeniden geçiyoruz, Buradan yerel hava Yolu ile EL NIDO (Palawan) uçuşumuzu yapacağız. (SwiftAir) 15:20 16:25 varışımızı takiben, küçük otelimize yerleşiyoruz. Geceleme El NIDO bölgesinde otelimizde.,

 9.GÜN / EL NIDO

Bugün El Nido da serbest günümüz olacak.. Diyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği, tura katılabilirler. Extra TUR | TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – LAGÜN TURU -TEKNE TURU [ 65€ ] Eşsiz doğa so ve el değmemiş bakir koylarında Yüzme , tekne ile koyların ziyaretini kapsayan , yerel Geleneksel tekneler ile Tam gün sürecek, Öğle Yemekli Tekne Turumuz olacak /Geceleme otelimizde.

10.GÜN / PALAWAN ADASI

-Puerto Princesa Bu sabah El Nido daki otelimizden ayrılıyoruz. Palawan adasının orta bölgesindeki Puerto Princesa kentine doğru yola çıkacağız, yolculuğumuz 6-7 saat sürecektir. Günün en önemli aktivitesi MAĞRA TEKNE TURU olacak , Küçük kanolar ile turu yaptıktan sonra Palawan havalimanı bölgesine yakın otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

11.GÜN / PALAWAN (Puerto Princesa) MANILA UÇUŞU

 Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Manila uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben, MANILA ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. , Manila Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Manila Körfezi’nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal parkı ve 17. Yüzyıldaki İspanyol Hükümetinin ikameti olan Santiago Kalesini göreceksiniz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. Yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin kilisesi ve müzesini gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak geziyoruz. Şehir turu sonrası otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

12.GÜN / Villa Escudero TURU | MANILA- ISTANBUL

 DÖNÜŞ 19:00 HAREKET Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçak saatimize kadar serbest saatimiz olacaktır, arzu eden misafirlerimiz için,EXTRA turumuzda VILLA ESCUARDO TURU -ÖĞLE YEMEKLİ [65€] Manila kent merkezinden dışarıya çıkıyoruz, yaklaşık 2,5 saat kara yolu mesafesinde olan Hindistan cevizi ekim bölgesi- özel bir doğal güzellik ve eğlence bölgesine gideceğiz , yerliler buraya ‘’ Villa Escudero’’ ŞELALE ismini vermişler. Ve özellikler haftasonlarında , şehirden bunalan Filipinliler ve turistlerin uğrak bir bölgesi konumunda. Dikkat!, yanınıza Mutlaka Mayo-şort-terlik+ havlu alınız. Islak bir gün olacak. Bölgesel manda arabası ile park bölgesine giriş yapacağız. Masaların Suların içerisinde olduğu yerel restoranda ÖĞLE YEMEĞİ alacağız, arzu edenler yüzebilecekler. Çok relax ve eğlenceli bir gün bizi bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden Manila ‘ya döneceğiz. Havalimanına geçiyoruz, Uçuş saatimiz 19:00 , Singapur aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor, geceleme uçakta.

13.GÜN / ISTANBUL

 İstanbul Atatürk Havalimanına a varış saatimiz 08:25 **NOT :PROGRAMDA YEREL SAATLER VE AKIŞTA BÖLGE ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞMELER OLABİLİR. İREM TURIZM, GEREKLİ DÜZENLEMELERİ YAPMAYA YETKİLİDİR.

TUR PROGRAMI

Yılbaşı Filipinler  Seyahati  Hatırlatma Notları

 • Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz Filipinler Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
 • Bu turumuzda Filipinler Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.      Ancak kapıda ülkelere ve/veya gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 50 usd gibi( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
 • Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
 • Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 26 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
 • Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
 • Filipinler ve Türkiye arasında 5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
 • Filipinler’in para birimi Filipin Pesosu’dur. 1 USD =yaklaşık 50 PHP’dir.
 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 • Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarının bazılarında ise 15 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 • Gideceğimiz adalarda bazen valizlerimizi kendi imkanlarımız ile taşıyacağımız durumlar olacak lütfen valizinize çok fazla eşya almayınız.
 • Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 • Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
 • Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

·ÇOK ÖNEMLİ UYARI

·        Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.

·        ·        İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 

TURA DAHİL OLANLAR

 

ANA UÇUŞ : İstanbul/ Manila/İstanbul arası Ekonomi Class Uçak Bileti 1 PARÇA bagaj

Ara Uçak Manila- Bohol Bileti

Ara Uçak Cebu- Borakay Bileti

Ara Uçak Borakay – El Nido Bileti

Ara Uçak Palawan-Manila Bileti

Bohol- Cebu Ferry Bileti

Borakay- Caticklan arası İki Yönlü Ferry Bileti

KONAKLAMA OTELLER 3 ve 4YILDIZLI DIR.

TÜM OTELLERDE KAHVALTILAR DAHİLDİR.

PANAROMİK MANİLA ŞEHİR TURU

BOHOL ÇİKOLATA TEPELERİ TURU

Dahil Olmayan Hizmetler

 

TURA DAHİL OLMAYANLAR

FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLAR.

Extra  belirtilen Turlar.

FİLİPİNLER İÇ HAT UÇUŞLARINDA VALİZ AĞIRLIKLARI ÇOK SIKI DENETLENİYOR. BU KONUDA OLUŞABİLECEK EKSTRA MASRAFLAR.

TR- YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL )

Bu tur  için  Kişi  Başı 80€  bahşiler  havalimanında toplanmaktadır. 

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Büyük Orta Avrupa Salzburg`dan Kösice`ye
Büyük Orta Avrupa Salzburg`dan Kösice`ye
399.00 Kişi Başı
04.06.2019
Regal Princess ile Baltıklar`da 7 Ülke Gemi Turu
Regal Princess ile Baltıklar`da 7 Ülke Gemi Turu
1499.00 Kişi Başı
21.05.2019
Celestyal Olympia ile Yunan Adaları Vizesiz Gemi Turu
Celestyal Olympia ile Yunan Adaları Vizesiz Gemi Turu
359.00 Kişi Başı
02.11.2019