Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Hindistan Srilanka Turu
 • Hindistan Srilanka Turu
 • Hindistan Srilanka Turu
 • Hindistan Srilanka Turu
 • Hindistan Srilanka Turu

Hindistan Srilanka Turu

KİŞİ | GECE
Thy İle
İSTANBUL UCAK İLE
11 GECE 12 GUN

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1. Gün İstanbul - Mumbai

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali iremtur kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları'nın akşam uçuşu ile Hindistan’ın en önemli şehirlerinden Mumbai’ye hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

2. Gün Mumbai

Sabah Mumbai’ye varıyor ve havalimanında karşılanmanın ardından otele transfer ediliyoruz. Otelde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği zamana kadar serbest zaman ayırıyoruz. Mumbai veya Türkçede bilinen adıyla Bombay, Hindistan'ın Maharaştra eyâletinin başkenti, Hindistan'ın en büyük ve Dünya'nın 3. büyük şehri. Salsette adası üzerine kurulmuş olup metropol bölgesinde 20 milyon insan yaşar ve bu, dünya'nın en kalabalık üçüncü yerleşim yerini oluşturur. Şehir, Hindistan'ın ticaret, finans, ve kültür başkentidir. Bollywood olarak bilinen Hint Sinema endüstrisi burada yer almaktadır. Bu sebeplerden dolayı şehir Hindistan'ın diğer bölümlerinden yoğun bir göç almaktadır ve içinde birçok farklı dili ve kültürü barındırır. Belirlenenen saatte rehberimiz ile buluşarak Hindistan’ın ticaret, finans ve kültür başkenti olan, Bollywood filmlerinin merkez noktası Mumbai’yi daha yakından tanıyacağımız şehir turumuza çıkıyoruz. Crawford Pazarı ve mücevhercileri ile ünlü Zaveri Pazarı, Hint-İslam mimarisinin İngiliz Victoria dönemi mimarisi ile harmanlandığı Mumbai Üniversitesi, Rajabi Saat Kulesi, Chhatrapati Shivaji Tren İstasyonu bugünkü duraklarımız arasında yer alıyorlar. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün Mumbai

Kahvaltı sonrası Mumbai gezimize devam ediyoruz. İsmini kıyıya gemiler ile yanaşan insanların Mumbai’de ilk ayak bastıkları yer olmasından alan Hindistan Kapısı’nı ziyaret ediyor ve tekne ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fil Adası’na geçiyoruz. Çok dik olmayan ve bizleri oyalamak istercesine yolumuzun her iki yanına sıralanmış pazarcıların, seyyar satıcıların eşlik edeceği 100 basamakla ulaşılan mağara tapınaklarında Hindu ve Budist inançlarının binlerce yıl önceki yansımalarını görüyoruz. Tekne ile Mumbai’ye dönüyor ve şehir turumuza Dhobi Ghat, Mani Bhavan ve Gandhi Müzesi ile devam ediyoruz. Bugünkü şehir turumuzu ise panoramik manzaralı Nehru Parkı ile Galler Prensi Müzesi’nde bitiriyor ve otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün Mumbai - Cochin - Alleppey

Kahvaltı sonrası Mumbai Havalimanı’na transfer ediliyor ve yerel havayolu ile Cochin’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanarak Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Allappey’e varıyor ve belki de turumuzun en enteresan bölümü olan tekne evlerde yapacağımız konaklama için limana gidiyor, tekneye yerleşiyor ve hareket ediyoruz. Tekne gezimiz sırasında verdiğimiz mola yerlerinde Alleppey kanallarının büyüsüne kapılıyor, gece için uygun bir kıyıya yanaşarak gün batımını izleme şansına sahip oluyoruz. Alappuzha olarak da bilinen Allepey, Hindistan'da bulunan oldukça eski ve güzel yerleşim yerlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Kanalları, durgun suları ve plajları ile ülkenin turistik destinasyonlarından biri olarak sayılmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme teknemizde.

5. Gün Alleppey - Cochin

Kahvaltı sonrası Cochin’e doğru yola çıkıyor ve varışımız ile birlikte Arap Denizi kıyısındaki önemli bir ticaret merkezi olması sebebi ile kozmopolit bir yapıya sahip olan Cochin’i daha yakından tanıyacağımız şehir turumuzu yapıyoruz. Hindistan'ın güney ucundaki Cochin şehri yüzyıllar boyunca ticaret yapanların ve gezenlerin bölgede en sık uğradığı destinasyonlardan bir tanesi konumunda yer almaktadır. Bunun bir sebebi coğrafi konumu, diğeri ise hoş bir şehir olması olarak açıklanabilir. Cochin Hindistan'ın en güneyinde karışık bir adalar ve kanallar bölgesinin girişinde yer almaktadır. Kötü deniz koşullarından etkilenmeden ticaret yapmak isteyenleri çeken limanları sayesinde yüzyıllar boyunca yabancıları ağırlamıştır. Portekizliler tarafından yapılan Mattancherry Sarayı, Cochin’in sembolü haline gelmiş ünlü Çin balık ağları, ilginç hikâyesi ile Sinagog, Saint Francis Kilisesi ve Vasco de Gama Meydanı bugünkü duraklarımı arasında yer alıyorlar. Akşam geleneksel Kerala danslarının sergilendiği Kathakali Dans Gösterisi’ni hep beraber izliyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün Cochin - Colombo - Dambulla

Kahvaltı sonrası Zümrüt Ada olarak bilinen Sri Lanka’ya geçmek üzere Cochin Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir havayolu ile Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket ediyor ve varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve Dambulla’ya gidiyoruz. Adanın merkezine doğru yapacağımız yaklaşık 4 saatlik otobüs yolculuğu sonrası Dambulla’ya varıyoruz. Milattan sonra ilk yüzyılarda yapılan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Dambulla Kaya Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Toplamda 153 Buda heykelinin bulunduğu tapınaklar ayrıca Buda’nın hayatını anlatan duvar ve tavan resimleri ile dikkat çekiyor. Dambulla kaya tapınakları, Sri Lanka'nın en iyi korunmuş mağara tapınakları olup, Budistler için tam 2200 senedir kutsal bir hac merkezi olarak bilinmektedir. Bu tapınakların yol hizasındaki kısmına "Golden Temple", Golden Temple'dan 150 metre kadar yüksekteki 5 mağaradan oluşan kısmına ise "Rock Temple" ismi verilmektedir. Dambulla bölgesinde yaşayan rahipler tarafından 14 yıl boyunca düşmanlarına karşı korunan Anuradapura krallarından Walagamba, savaşı kazandıktan sonra gönül borcunu ödemek için bu görkemli ve enteresan mağara tapınaklarını yaptırmıştır. İlk oyuğun içinde 14 metre uzunluğunda Buda’nın yatay taş heykeli bulunmaktadır. Gezimiz sonrası otelimize geçiyor ve dinlenmek için zaman ayırıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün Dambulla - Sigiriya - Kandy

Kahvaltı sonrası Kral Kashyapa dönemine ait kalıntıların bulunduğu “Aslan Kaya” olarak bilinen Sigiriya Tepesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Düz bir arazide birden 200 metre yükselen görkemli volkanik kaya üzerinde öz babasını öldürdükten sonra üvey kardeşinin korkusuyla başkent Anuradapura’yı terk ederek ordusu ile bölgeye kaçan Kral Kashyapa’nın etkileyici saray kalıntıları bulunmaktadır. Tepeden aslında mükemmel bir vizyona sahip Kral Kashyapa’nın kaya çevresine inşa ettirdiği şehrin kalıntıları, kanallar ve bahçeler net bir şekilde görülmektedir. Tırmanış 2 kademeli ve biraz yorucu görünebilir fakat sizi bekleyen enfes manzaraya değer. Ardından Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemlerde en son başkenti olan ve görkem, ihtişam anlamına gelen Kandy’ye hareket ediyoruz. 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varışımız ile beraber Kandy şehir merkezini, romantik gölü ve yerli safirleri ile ünlü mücevhercileri geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. Gün Kandy

Bugün Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemlerde en son başkenti olan, görkem ve ihtişam anlamına gelen Kandy’de turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Buda’ya ait olduğu inanılan bir azı dişine ev sahipliği yapan ve bu sebeple “Diş Mabedi” adını da taşıyan Kandy Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sri Lanka efsanelerine göre; Buda vefat ettiğinde, vücudu Hindistan, Kusinagara'da sandalağacı kullanılarak yakıldı. Bu sırada sol köpek dişi odunların arasında Arhat Khema tarafından alındı. Daha sonra hürmet gösterilmesi için Kral Brahmadatte'ye verildi ve Brahmadatte'nin topraklarında kraliyet emtiasına dahil edildi. Dişe her kim sahip olursa toprakların hükmüne de o sahip olacağı yönünde bir inanç hüküm sürmeye başladı. Emaneti ele geçirmek için savaşlar düzenlendi. Kutsal Diş Emaneti, Buda'nın yaşamını sembolik olarak temsil eder olmuş ve bu bağlamda çeşitli adaklar adanmış, ayinler ve törenler düzenlenmiştir. Tapınağın görev dağılımında rolü olan görevlilerde ve yetkililerinde bir hiyerarşi söz konusudur. Bu turumuz sonrası Kandy’i keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9. Gün Kandy - Pinnawale - Negombo

Kahvaltı sonrası Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda içinde 88 filin barındığı dünyanın en büyük fil yetimhanesi olan Pinnawale Fil Yetimhanesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası dünyada filler için olan tek yetimhane olup, ufak yaşta ormanda kaybolmuş olan yavru fillerin bakımı üstlenmiştir. 67 yaşındaki ülkedeki en yaşlı fil de bu yetimhanede hayatını sürdürmekte olup, gözleri görmediği için etrafına zarar vermemesi için bir direğe zincirlenmiş bir şekilde hayatına devam etmektedir. Bu turumuz sonrasında yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk ile Negombo’ya varıyor ve altın kumsalların tadını çıkarıyoruz. Istakoz ve deniz ürünleri ile ünlü olan bu bölge oldukça kozmopolit ve ayrıca Sri Lanka’da yaşayan Hıristiyan nüfusun en yoğun olarak yaşandığı yer olma özelliğini taşıyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10. Gün Negombo

Bugün güneşin ve altın renkli kumsalların tadını çıkarmak için serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimize günün bir kısmını dinlendirici ve şifalı Ayurvedic masajına ayırmalarını tavsiye ederiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11. Gün Negombo - Colombo - İstanbul

Kahvaltı sonrası Colombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Negombo’dan yaldızlı kıyılara sahip Colombo’ya yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz sonrası şehre varıyoruz. Sri Lanka’nın en büyük şehri ve ticari merkezi olan başkent Colombo’da Eski Parlamento Binası, Cargill gibi koloniyel dönemden kalan binalar, eski deniz feneri yanında Dünya Ticaret Merkezi kuleleri ve yeni Nelum Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ediliyoruz. Türk Hava Yolları'nın akşam uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

12. Gün İstanbul

Sabah İstanbul’a varışımız ile birlikte seyahatimizin sonuna geliyoruz.

TUR PROGRAMI
Fiyata Dahil Hizmetler
   Türk Hava Yolları ile İstanbul – Mumbai / Colombo – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
  - Yerel havayolu şirketleri ile Mumbai – Cochin / Cochin – Colombo arası ekonomi sınıf uçak bileti
  - Mumbai’de Sahara Star Hotel veya benzeri kategoride bir otelde yarım pansiyon esasına göre konaklama
  - Alleppey’de deluxe standartta bir teknede yarım pansiyon esasına göre konaklama
  - Cochin’de Dream Hotel veya benzeri kategoride bir otelde yarım pansiyon esasına göre konaklama
  - Dambulla’da Amaya Lake Hotel veya benzeri kategoride bir otelde yarım pansiyon esasına göre konaklama
  - Kandy’de Mahaweli Reach Hotel veya benzeri kategoride bir otelde yarım pansiyon esasına göre konaklama
  - Negombo’da Jetwing Sea Hotel veya benzeri kategoride bir otelde yarım pansiyon esasına göre konaklama
  - Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar ve transferler
  - Havalimanı ve güvenlik vergileri
  - iremtur Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  - Zorunlu seyahat sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler
  - Hindistan vize ücreti ve servis bedeli (Kişi Başı 80 EUR olup, fiyat artışı olması halinde tarafınıza bildirilecektir)
  - Sri Lanka vize ücreti (Kişi Başı 30 EUR)
  - Yurtdışı çıkış harcı
  - Öğle yemekleri ve yemekler sırasında alınacak içecekler
  - Bahşişler (Kişi Başı 30 EUR olup, zorunlu olarak rehberimiz tarafından toplanacaktır)
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Orta Avrupa Turları
Orta Avrupa Turları
299.00 Kişi Başı
07.12.2018
Beyrut Turu
Beyrut Turu
279.00 Kişi Başı
10.01.2019
Dubai Turu
Dubai Turu
299.00 Kişi Başı
07.03.2019