Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • İznik Zeytin Hasadı Turu
 • İznik Zeytin Hasadı Turu
 • İznik Zeytin Hasadı Turu

İznik Zeytin Hasadı Turu

KİŞİ | GECE
yarım pansiyon
İstanbul otobüs ile
1 gece 2 gün ttb

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI
1.GÜN Saitabat Şelalesi - Cumalıkızık - Bursa - Koza Han- İpek Han - Yeşil Türbe - Osman Gazi Ve Orha Gazi Türbeleri - Saat Kulesi - Kapalı Çarşı - Ulu Camii

07:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro Yanı)
07:30 Harbiye İremtur Ofisi Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
08:00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
08:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)
08:30 Çayırova Mc Donald`s Önünden
09:15 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılan misafirlerimiz, İremtur ikramları eşliğinde, Uludağ eteklerinde yer alan doğal cennet Saitabat Köyü ve Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Bu zümrüt ortam içinde gezinti ve fotoğraf çekiminin ardından, 700 yıllık bir geçmişi olan, Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze kadar ulaştırmayı başarmış, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan, Cumalıkızık'a geliyoruz. Moloz taş, ağaç ve kerpiçten yapılan Cumalıkızık evlerinin, daracık sokakları arasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız, gezi esnasında, günümüzde Konuk Evi olan, eski Çoban Evini, köyün geçmişe ait eşyalarının sergilendiği Cumalıkızık Etnografya Müzesi`ni geziyoruz. Dileyen misafirlerimizin köy meydanında köylü hanımlardan yöresel ürünler satın alabilmeleri amacı ile serbest bir zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Bursa şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğinde İskender Kebabı (ekstra) ziyafetinin ardından Koza Han, İpek Hanı, Yeşil Türbe ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi`nin Türbeleri gezilerimizi yapıyoruz. Saat Kulesi, Kapalıçarşı ve Ulu Camii gezilerimizin ardından, Hacivat İle Karagöz`ün Anıt Mezarını ziyaret ederek otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Sabah Kahvaltısı: Otobüste kahvaltı paketi verilecektir.
Öğle Yemeği: Bursa`da İskender kebabı (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Grand Bursa Otel - Bursa Kırcı Otel - Artıç Otel Bursa
Tur Güzergâhı: İstanbul - Saitabat Şelalesi - Cumalıkızık - Bursa

2.GÜN İznik Zeytin Hasadı - Zeytinyağı Fabrikası - Zeytin Bahçeleri - İznik Gölü - Ayasofya Müzesi - Yeşil Camii

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, dört imparatorluğa başkentlik yapmış nadir yerleşimlerden biri olan, İznik`e doğru hareket ediyoruz. İznik şehir merkezini gezmeden önce, yağından, kütüğünden, posasından, meyvesinden ve meyvesinin çekirdeğinden de faydalandığımız zeytin ağaçları arasından yapacağımız keyifli yolculuk ardından, İznik yakınlarında bulunan bir köyde, köy halkı ile birlikte zeytin hasadına katılıyoruz. Köy halkından zeytin kültürü, üretim süreci, zeytin ağacının özellikleri hakkında bilgiler alıyoruz. Zeytin bahçelerinde, yapacağımız küçük çaplı hasat çalışmalarında, kendi topladığımız zeytinlerimizi sepetlerimize topluyoruz. Ardından, köy içerinde bulunan, Zeytinyağı fabrikasın da zeytin ve yağı hakkında bilgi alıp, tadına bakıyoruz ve Zeytinyağı alışverişi imkânı buluyoruz. Sonrasında, Hristiyanlık tarihinde önemli bir yeri bulunan müze şehir İznik şehir merkezine hareket ediyoruz. Göl kenarındaki balık lokantalarında vereceğimiz serbest zaman ve rehberimiz eşliğinde İznik Gölü etrafında yapacağımız gezi ardından, İznik`te ilk olarak surları görüyor ve Ayasofya Müzesi, Yeşil Camii, İznik Müzesi (Nilüfer Hatun İmareti), (tur esnasında müze tadilat dolayısıyla kapalı değilse gezilecektir.) Şeyh Kudbeddin Camisi, Çini Kazı Alanı gezeceğimiz yerler arasında olacak. Gezilerimiz sonrasında, İstanbul`a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul`a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakırken, bir sonraki İremtur turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: İznik`de, Rehberimizin yönlendireceği bir restoranda balık veya köfte menüsü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Bursa - İznik - İstanbul

TUR PROGRAMI
 • GENEL ŞARTLAR
 • Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 1 gece 2 gün olup, 1 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda İremtur sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı İremtur ' da saklıdır. Turun iptali durumunda İremtur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.
 • 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 • Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • REHBER TAVSİYESİ
 • Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 • İKLİM ŞARTLARI
 • Marmara ve Ege bölgeleri arasında bir geçiş alanında yer alan Bursa`nın iklimi karmaşık bir yapı gösterir. Kuzey kesiminde Akdeniz ikliminin Marmara kıyılarına özgü tipi etkili olurken güney ve iç kesimlerinde İçbatı Anadolu`nun karasal iklimi görülür. En düşük hava sıcaklığı Gemlik ve Mudanya`da -10 derecenin altına düşmezken Bursa`da -25 dereceyi bulur. Bunun nedeni Uludağ gibi bir yükseltinin Bursa`nın hemen yanı başında yer almasıdır. Yerin karla kaplı olduğu ortalama süre Uludağ`da 6 ay, Bursa`da 10 gün, Gemlik ve Mudanya`da bir haftadan azdır.
 • ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
 • MERCEDES TRAVEGO/TOURİSMO 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • NEOPLAN CITYLINER/TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • MITSUBISHI SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile ulaşım
 • Açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 • Açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Aracımızda program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı
 • Otopark ücretleri
 • İremtur güvencesi
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar