Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Kenya Tanzanya-Safari Turu
 • Kenya Tanzanya-Safari Turu
 • Kenya Tanzanya-Safari Turu

Kenya Tanzanya-Safari Turu

KİŞİ | GECE
Qatar Hava Yolları 8 gece
ucak ıle
8 gece 10 hun edj

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1.Gün/19ŞUBAT 2019 ISTANBUL -KİLİMANJERO [ TANZANYA ]

23:50 Bugün saat 21:30’da İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDA - İrem TURIZM personeli ile buluşmayı takiben check in işlemlerimizi yapıyoruz, saat 23:50 de QATAR HAVAYOLLARI ile DOHA aktarmalı olarak, Kilimanjero’ya yolculuğumuz başlıyoruz. Gece yarısını geçe, saat 01:30 da Kilimanjero havalimanına ulaşıyoruz. Vakit kaybetmeden, Geceleme Uçakta.

 2.Gün/20ŞUBAT 2019 KİLİMANJERO

 15:40-varış Yerel saat ile 15:40 Kilimanjero havalimanına ulaşıyoruz. Çıkışta bizleri bekleyen Yerel kaptanlarımız ve tur liderimiz eşliğinde; araçlara yerleşiyoruz. İlk durak noktamız ARUSHA bölgesidir. Bu gece Kilimanjero Yanardağının en yakınında yer alan Arusha bölgesinde konaklayacağız. AKŞAM YEMEĞİ (dahil) OTELİMİZ : SHEBA LODGE 3* Minibüslerimiz 6-8 kişilik olup,tur boyunca kullanılacak araçlarımızdır. Üstleri açılabilen özel Safari Mini Vanlarıdır.

 3.Gün/21ŞUBAT 2019 ARUSHA-MANYARA GÖLÜ-NGORONGORO-SERENGETİ

Bu sabah kahvaltı sonrasında araçlarımız ile yeniden yola çıkıyoruz. İlk ziyaret noktamız Tanzanya ‘nın en önemli doğal güzelliklerinden olan MANYARA GÖLÜ MİLLİ PARKI olacak. Güzergahımızda bir sonraki durak noktamız NGORINGORO Krateri MANZARA TEPESİ olacaktır. Burada bir başka güzelliği izleyeceğiz. Akşam geç saatlerde Serengeti Mlli Parkına giriş yapacağız. Kamp otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ servisi otelimizde alınacaktır OTELİMİZ :SERENGETİ BUSH LODGE 3*

 4.Gün/22ŞUBAT 2019 SERENGETİ

Bugün Serengetideyiz. Gün içerisinde 2 defa SAFARİ sürüşü yapacağız. Birincisi Güneş Doğumundan hemen önce yola çıkacağımız Sabah safarisidir. Erkenden ayrılıyoruz, Vahşi hayvaların sabah saatlerindeki beslenme ve hareketlerini izleme şansımız olabiliyor..2 saat sürecek bu safari sonrası otelimize dönüyoruz. Sabah kahvaltı servisi bu gezi dönüşünde alınıyor.. Öğle saatlerinde otelimizdeyiz. Öğle yemeği servisini otelimizde alıyoruz..Dinleniyoruz. Gün Batımı öncesi 2. Safarimize çıkacağız, Gün Batımını gerçekleştirdikten sonra, safarimiz son bulacaktır. Otelimize dönüyoruz ve AKŞAM YEMEĞİ servisiniz otelimizde alıyor olacağız. Geceleme otelimizde. Serengeti Millî Parkı, Tanzanya'da bulunan bir millî parktır.Serengeti Millî Parkı, 14,763 km²'lik bir savan alanını kapsar. Bu bölgeye insanlar zebra ve gnuların göç yolları üzerinde yer alır. 1 milyondan fazla gnu her yıl parkın kuzeyi ve güneyi arasında gidip gelir. Parkın ekvator üzerinde yer alması, bu bölgede kurak ve yağışlı mevsimlerin bir arada yaşanmasını sağlar.Gnuların yanı sıra parkta "Afrika'nın beş büyükleri" olarak da bilinen aslan, fil, leopar, gergedan ve mandanın hepsi görülebilir. Bununla birlikte zürafa, çita ve ceylan gibi bazı hayvanları da parkta görmek mümkündür.

5.Gün/23ŞUBAT 2019 SERENGETİ- MASAI MARA (KENYA )

 Bu sabah Serengeti de kahvaltımızı yaptıktan sonra, otelimizden ayrılacağız. KENYA –TENZANYA kara hudut bölgesine araçlarımız ile ilerliyoruz.Sınır bölgesine ulaşıyoruz,burada Tanzanya’dan Çıkış ve Kenya ‘ya giriş işlemlerimiz olacaktır. Bir süre burada işlemlerimizi tamamlamak ile meşgul olacağız. Kenya topraklarına girişimizi yaptıktan sonra; istikametimiz MASAI MARA bölgesi olacaktır. Yolculuğumuz kara yolu ile yaklaşık 6 saat sürecektir.Kırsal alandan geçiş yapıyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde MASAIMARA Milli Parkına giriş yapacağız. Burada otelimize giriş yapıyoruz,ilk gün için Gün Batımı Safari sürüşü için yeniden Masai Mara’ya çıkış yapıyoruz. Safari gezimiz sonrası otelimize yeniden dönüyoruz ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacaktır. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : MARA LODGE 3*

 6.Gün/24ŞUBAT 2019 MASAI MARA

 Masai Mara ; yaklaşık 15000 km2 büyüklüğünde savanna, orman ve sulak alanlardan oluşan bir doğal hayat reservidir. içerisinde doğu afrikada bulunan hemen hemen her türlü vahşi hayvanı bulmak mümkün. *Bugün2 Safari turumuz olacaktır. Birincisi Sabah turu, Gündoğumu hemen öncesi yapacağımız Game drive, sabah 05:00 de-ARAZI ARAÇLARIMIZA biniyoruz ve yaklaşık 1,5 saat sürecek, Masai Mara bölge Safari turunuz çıkıyoruz. İkinci Safari sürüşümüz Öğleden sonra Akşam Gün Batımı hemen öncesinde yapılacaktır.+ Safari sürüşümüz sonrası, otelimize dönüyoruz, Sabah Kahvaltımızı alıyoruz, kahvaltı sonrası dinleme ve serbest saatlerimiz olacaktır. Öğle Yemeği – servisini otelimizde alıyoruz. *Bugün yemek sonrası için MASAI KÖY ZİYARETİ turumuzu yapacağız. Masai yerlilerini ve yaşamlarını yakından görme imkanımız olacak, yine köy halkı el ürünleri hediyeliklerden de satın alma imkanımız olacaktır, turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Öğleden sonra saat 16:30 gibi akşam safarisine çıkıyoruz, yerel rehberimiz eşliliğinde yapılacak bu sürüşlerde, Rehberimizin onayı olan noktalarda araçlardan inebiliyoruz, kendisi bizlere bu konuda bilgi veriyor. Turumuz bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği servisini Otelimizde alacağız. Otelimizde ve çevresinde dinlenme, Geceleme otelimizde- Masai Mara’da.

7.Gün/25ŞUBAT 2019 MASAI MARA-NAKURU GÖLÜ

 Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası; Masai Mara ‘dan ayrılıyoruz, kara yolu ile gezimiz devam ediyor. Bir sonraki durak noktamız, NAKURU GÖLÜ olacaktır. Nakuru Gölü doğal güzelliklerini ziyaret edeceğiz. Gezimizin sonunda NAKURU bölgesindeki otelimize geçiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Maili Saba Camp3*

 8.Gün/26ŞUBAT 2019 NAKURU –NAIROBI

Lake Nakuru çevresinden ayrılıyoruz. Kahvaltı servisi sonrası, Kenya’nın başkent NAIROBİ’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 200 km yolumuz var. Köylerden geçiyoruz. Öğleden sonra başkent Nairobi’deyiz. AKŞAM YEMEĞİ servisi otelimizde alınacaktır. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ , ibis Styles Hotel Westlands Nairob 3*

 9.Gün/27ŞUBAT 2019 NAIROBI-ISTANBUL

 23:00 Bugün Kenya’da son günümüzdür. Otelde alacağımız kahvaltıyı takiben; öğle saatlerinde Otelimizden ayrılacağız. PANAROMİK ŞEHİR TURU yapacağız. Turumuzun sonunda şehirden çıkış yapmadan önce AKŞAM YEMEĞİ servisi alacağız.Yemekten sonra havalimanına geçiyoruz. QATAR HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 23:00 de DOHA aktarmalı olarak ,İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 10.Gün/27ŞUBAT 2019 ISTANBUL

 SABİHA GÖKÇEN varış 11:55 Varışımız 11:55 Sabiha Gökçen Havalimanı. NOT : BU BÖLGE İÇİN SARI HUMMA AŞISI TAVSİYE EDİLİR. ( Sağlık İl Müdürlüklerinden ücretsiz temin edilebilir)

TUR PROGRAMI
 

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Kenya’ya yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizelerini:

a) Kenya’ya varışlarında havalimanında ya da

b) http://evisa.go.ke adresi üzerinden başvuru yapmak suretiyle elektronik ortamda (e-vize olarak) alabilirler.

Kenya'ya varışta, en az 6 ay geçerli pasaport, otel rezervasyonu, seyahat programı, (turist olarak gidiliyorsa) ziyaret edilecek yerlerin listesi, (iş veya arkadaş ziyareti için gidiliyorsa) ilgili şahıs ya da şirketin davet mektubu gibi tamamlayıcı belgelerin vize için sınır polisine ibraz edilmesi istenebilmektedir.

Önceden elektronik vize (e-vize) alınmışsa, bunun bilgisayar çıktısının da sınır polisine ibrazı zorunludur.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, turizm ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

Tanzanya ile ülkemiz arasında 18 Şubat 2010 tarihinde imzalanan “Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” yürürlüğe girmiştir. Bu çerçevede, sözkonusu pasaport hamilleri vizesiz, 90 gün süreyle Tanzanya’ya giriş yapabilmektedir.

Normal pasaport hamilleri için havaalanlarında turistik amaçlı vizeler 50 ABD Doları, iş amaçlı vizeler ise 200 ABD Doları harç karşılığında verilmektedir. Havaalanında verilecek vizeler için pasaportun en az altı ay geçerli olması istenmektedir.

Tanzanya’da genel anlamda güvenlik zaafiyeti bulunmamakla birlikte, hırsızlık olaylarına karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmaları gerekmektedir.

Tanzanya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden almaları mümkündür. Tanzanya’ya ilişkin uyarılara aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilir:

http://www.seyahatsagligi.gov.tr

2001 yılından önce basılan ABD Dolarları ülkede kabul edilmemektedir.

Vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Darüsselam Büyükelçiliğine ulaşabileceği telefon numaraları: +255 688 40 16 16 ve +255 758 81 81 18.

 

Kenya –Tanzanya Seyahati HatırlatmaNotları

 

 • Değerli Misafirlerimiz Kenya-Tanzanya  Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

 

 • Buluşma Detayları ; Sabiha Gökçen  Dış Hatlar Terminali irem Turizm Kontuarında belirtilen saatte  Operasyon ekibi ile buluşma.

 

 • Uçuş Detayları :QATAR HAVA YOLLARI

 

 • Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL

 

 • Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 28 gece 20 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

 

 • Bu ülkeler ile Türkiye arasında saat farkı yoktur.

 

 • Kenya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın çeşitli bulaşıcı hastalıklarla ilgili olarak gerekli aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Sahra-altı Afrika’da yaygın olarak görülen sıtma hastalığı, 1700 metre rakımda yer alması nedeniyle Nairobi’de görülmemektedir. Ancak, Nairobi dışındaki kırsal bölgelere seyahat edecek vatandaşlarımızın sıtmayla ilgili tedbir almaları tavsiye olunur. Kenya’ya seyahat etmeden önce alınması gerekli sağlık tedbirlerine ve aşılara ilişkin güncel bilgilere http://www.seyahatsagligi.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir. Kenya’ya Türkiye’den değil de, sarı humma hastalığı bakımından riskli ülkelerden birinden geliniyorsa, Kenya’ya girişte sarı humma aşı belgesinin gösterilmesi zorunludur. Hangi ülkelerin sarı humma hastalığı bakımından riskli kabul edildiği konusunda Dünya Sağlık Örgütü’nün web sayfasından güncel bilgi almak mümkündür (http://www.who.int/csr/disease/yellowfev/en/ )

 

İçme suyunun pet şişelerde satılan sulardan karşılanması önerilir.

 

Kenya’da liberal bir döviz sistemi uygulanmaktadır. Para bozdurmak için bankalara ya da döviz bürolarına müracaat edilebilir. 100 ABD Dolarından daha küçük banknotlar için fazladan komisyon talep edilebilmektedir. Kenya’da 2000 yılından önce basılmış ABD Doları banknotları bankalarda ve serbest piyasada kabul edilmemektedir. 5,000 Dolar ve üzerindeki nakdin ülkeye girişte gümrükte beyan edilmesi zorunludur.

 

Tanzanya için Normal pasaport hamilleri için havaalanlarında turistik amaçlı vizeler 50 ABD Doları, iş amaçlı vizeler ise 200 ABD Doları harç karşılığında verilmektedir. Havaalanında verilecek vizeler için pasaportun en az altı ay geçerli olması istenmektedir.

 

Tanzanya ‘da 2001 yılından önce basılan ABD Dolarları ülkede kabul edilmemektedir.

 

 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

 

 • Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.

 

 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 • Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygun değildir..MUTLAKA ADAPTÖR ALINIZ.

 

 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

 • Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

 

 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.

 

 • Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.

 

 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
Fiyata Dahil Hizmetler
TURUMUZ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
*İstanbul Sabiha Gökçen / Kilimanjero – Nairobi İstanbul Sabiha Gökçen  QATAR H.Y  Uçak Bileti
*Serengeti (2  gece)   ,Klimanjero –Arusha Bölgesi (1 Gece)  
Nakuru Gölü(1 Gece)
Masai Mara (2 Gece ) Nairobi (1 Gece )        toplam : 7 GECE
 
3 Yıldızlı Turistik Tesislerde Konaklama- Safari  Bölgelerinde LODGE tarzı Oteller.
SABAH +  AKŞAM / YEMEKLERİ DAHİLDİR.
/ Bazı Günlerde Turlarımızda ÖĞLE YEMEKLERİ DE DAHİLDİR ( PROGRAMI OKUYUNUZ LÜTFEN )
*TÜRKÇE REHBERLİK- irem TURIZM
*SAFARI BÖLGESİNDE / 6-8 KİŞİLİK-  MİNİVAN-MAZDA  ARAZI ARAÇLARI / UZMAN YEREL REHBER/ŞÖFOR.
*SEYAHAT SİGORTASI
Dahil Olmayan Hizmetler

TURUMUZ  FİYATINA   DAHİL OLMAYAN HİZMETLER.

Türkiye çıkış harcı 15 TL

Yerel Bahşişler-personel tiplerin tamamı / Kişi Başı 70€ (Turun ilk günü toplanır)

KENYA VİZE (KAPIDA) 50 USD

TANZANYA VİZE (KAPIDA ) 50 USD

 • Bu ücretleri kapıda nakit ödüyorsunuz. Sadece  yanınızda 4 adet resim(vesikalık) bulundurmanızı rica ediyoruz.
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Büyük Orta Avrupa Krakow`dan Budapaşte`ye
Büyük Orta Avrupa Krakow`dan Budapaşte`ye
399.00 Kişi Başı
19.06.2019
Meksika Küba Turu
Meksika Küba Turu
1590.00 Kişi Başı
19.06.2019
Büyük ve Yeni İspanya
Büyük ve Yeni İspanya
499.00 Kişi Başı
22.06.2019