Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Ohrid Turu 2018 / Onur Havayolları Seferi ile 7 Gece
 • Ohrid Turu 2018 / Onur Havayolları Seferi ile 7 Gece
 • Ohrid Turu 2018 / Onur Havayolları Seferi ile 7 Gece

Ohrid Turu 2018 / Onur Havayolları Seferi ile 7 Gece

KİŞİ | GECE
oda kahvaltı
İstanbul uçak ile
7 gece 8 gün ttb

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI
1.Gün : İSTANBUL -OHRİD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali İremtur kontuarı önünde saat 10:00 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları tarifeli 8Q671 seferi ile Saat 12:40'da Ohrid`e hareket. Saat 13:10'da varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Ohrid şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Otele hareket, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimiz için extra Struga turu. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme Ohrid`deki otelimizde.
Extra Tur | Struga Turu : 10 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 5 Euro

2.Gün : OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz St. Naum ve Ohrid tekne turumuza katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum`a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından 1 saat sürecek Ohrid gölü tekne turumuzu yapacağız. Tur dönüşü otelimize hareket. Geceleme otelimizde..
Extra Tur | St Naum - Ohrid Gölü Tekne Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro

3.Gün : OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından serbest zaman.. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Resne - Manastır turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız Resne. İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne`li Niyazi`nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola)` hareket ediyor ve kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Ulu Önder Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Rehberimizin belirteceği saatte Ohrid`e hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Makedon Gecesi turuna(45 Euro) katılabilirler. konaklama otelimizde.
Extra Tur | Resne - Manastır Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro

4.Gün : OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltımızın ardından serbest zaman Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan baştanbaşa Arnavutluk (Elbasan - Tiran - Durres) turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Extra Tur | Elbasan - Tiran - Durres Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro

5.Gün : OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Matka Kanyonu - Üsküp - Kalkandelen turumuza katılabilirler. Bu turumuzda eşiz doğa manzarası ile Matka`da büyülenecek, Başkent Üsküp`te tarihi Türk çarşı, birbirinden güzel sanat eserleri ve Vardar nehrinin harika manzarasının ardından Kalkandelen Alaca camii ve Harabati baba halvati tekkesini görüp, Ohrid`e geri döneceğiz. Geceleme otelimizde...
Extra Tur | Matka Kanyonu - Üsküp - Kalkandelen Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro

6.Gün : OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Debre - Kocacık Köyü - Vevcani turumuza katılabilirler. Bu turumuzda önce Ohrid`den hareket ile yaklaşık 1 saat 15 dakika mesafede bulunan Kocacık Köyüne ulaşıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün babası Ali Rıza Efendinin günümüzde müze olarak işlevini sürdüren Ali Rıza Efendi Anı evini ziyaret edip, Kocacık köyünü geziyoruz. Turumuzun ardından Makedonya'nın en eski karnavalı olarak 1400 yıllık geçmişi olduğu inanılan, Vevçani Karnavalına da ev sahipliği yapan Vevcani`ye varış. Nehrin kenarında yokuşlu köy yolları, yaşamın devam ettiği muhteşem dekore edilmiş köy evleri ve geleneksel olarak mısır öğüten su değirmenleri ve su kaynakları ile dünyanın en güzel yerlerinden birine geldiğinizi hissedeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme Ohrid`de otelimizde. 
Extra Tur | Kocacık Köyü - Ali Rıza Efendi Evi - Vevcani Turu : 50 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 30 Euro

7.Gün : OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Prespa Milli parkı gezimize katılabilirler. Prespa Gölü deniz seviyesine göre 855 m. yüksekliktedir. Koruma altındaki alan 2.080 hektar büyüklüğündedir. Bu bölgede 200 kuş cinsi bulunur, bunların 104`ü su kuşlarıdır. Üç kuş cinsi Avrupa Nesli Tükenmekte Olan Türler Kırmızı Listesi`nde yer almaktadır. 273 km2 yüzölçümüyle Büyük Prespa Gölü, Ohrid Gölü`nden sonra Makedonya`nın ikinci büyük gölüdür. İki gölün arasında Galiçica Dağı uzanmakta ve bu dağın içinden yer altı deresi Zavir akmaktadır. Prespa bölgesi Makedonya`nın en temiz kalmış yeridir, doğasına insan eli hemen hiç değmemiş gibi görünmektedir. Alabalık, sazan balığı, kırmızı yüzgeçli sazan balığı, kefal, karakeçi balığı ve diğer birçok balık türünün yaşadığı gölün çevresinde beyaz pelikan, siyah kuzgun, balıkçıl ve martı türleri bir aradadır. Eşsiz manzara ve temiz havaya doyacağınız turumuzun ardından Ohrid`e geri dönüş. Geceleme otelimizde..
Extra Tur | Prespa Gölü ve Milli Parkı : 35 Euro (Kişi Başı) | Çocuk : 25 Euro

8. Gün : OHRİD - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman ardından Ohrid havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Onur HavayollarI 8Q672 tarifeli seferi ile Saat 15:00'de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Kısa bir uçuşun ardından 17:10' da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki İremtur organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Bu Turumuza Özel eXtra Avantajlı Paketlerimiz
Tur başlamadan önce satın alınması durumunda geçerlidir, aksi halde tur esnasında indirim yapılmamaktadır.Full Paket : 295 Euro Yerine 250 Euro
Struga Turu : 10 Euro + St Naum - Ohrid Gölü Tekne Turu : 50 Euro + Resne - Manastır Turu : 50 Euro + Elbasan - Tiran - Durres Turu : 50 Euro + Matka Kanyonu - Üsküp - Kalkandelen Turu : 50 Euro + Kocacık Köyü - Ali Rıza Efendi Evi - Vevcani Turu : 50 Euro + Prespa Gölü ve Milli Parkı : 35 Euro KONAKLAMA OTELİ Prestol Hotel Ohrid
 KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 4* Oteller

TUR PROGRAMI
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, İremtur hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • İremtur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İremtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden İremtur sorumlu tutulamaz.
 • Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.
 • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.
 • Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.
 • Misafirlerimizin İremtur temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup bu durum, İremtur hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda İremtur ‘un sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.
 • Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.
 • Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda İremtur , olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İremtur sorumlu tutulamaz.
 • Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
 • Tatilbudur.com’un bazı programlarında misafirlerine sunduğu Ücretsiz Lounge hizmetleri havayolunun sorumluluğundadır. Lounge girişleri boarding card ve Tatilbudur.com voucheri ile yapılmaktadır. Belgelerin eksik olası durumunda Havayolu bu hizmetten misafirleri kısmı yada hiçbir şekilde yararlandırmama hakkını saklı tutar.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. 
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir. 
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. 
 • İremtur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.
 • İremtur kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan İremtur sorumlu değildir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda İremtur sorumlu tutulamaz.
 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Onur Havayolları ile Direkt olarak İstanbul / Ohrid - Ohrid / İstanbul arası uçak bileti
 • Seçilen Kategoride 7 Gece Otel konaklaması
 • Sabah Kahvaltıları
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Ohrid Şehir Turu
 • Havalimanı / Otel - Otel / Havalimanı transferleri
 • Zorunlu Sigorta
Dahil Olmayan Hizmetler
 • Programda belirtilen ekstra Turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Otelde Alınacak Ekstralar
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Büyük ve Yeni Balkanlar
Büyük ve Yeni Balkanlar
299.00 Kişi Başı
24.02.2019
Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
03.03.2019
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
849.00 Kişi Başı
24.02.2019