Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Orta Avrupa (Muhafazakar Turlar)jyl
  • Orta Avrupa (Muhafazakar Turlar)jyl
  • Orta Avrupa (Muhafazakar Turlar)jyl

Orta Avrupa (Muhafazakar Turlar)jyl

KİŞİ | GECE

ucak ıle
6 gece 7 gun jyl

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

Perşembe İSTANBUL – PRAG 


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1771 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:05’te Prag’a uçuş. Yerel saat ile 13:40’ta varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için merkeze hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, üzerinde Osmanlı Askeri figürü bulunan Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve bir başka Osmanlı figürünün daha bulunduğu dünyaca ünlü Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN Cuma PRAG – VİYANA 
Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Atalarımızın 2 defa kuşattığı, tarihin akışını değiştiren bu şehre varışımızı takiben Viyana İslam Merkezi’ne hareket ediyoruz. Avusturya’nın en büyük camisinde kılacağımız Cuma Namazı sonrası şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg, Müzeler bölgesi, Belediye Binası, Aziz Stephan Bazilikası ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuz sonrası Türk Tabyası Park’ını ziyaret ediyoruz. Tipik Osmanlı mimarisiyle inşa edilen Yunus Emre Çeşmesi’ni görme fırsatı buluyoruz. Son olarak Viyana’yı panoramik olarak görebilme fırsatı bulacağımız, II. Viyana Kuşatması’nda Osmanlı’nın Otağ-ı Hümayun’u kurduğu Kahlenberg Tepesi’ne çıkıyoruz. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN Cumartesi VİYANA  
Sabah kahvaltısı sonrası Mayerling, Seegrotte ve Baden turu için otelden hareket ediyoruz. Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında, jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’de tekne turu yapıyoruz. Viyana’nın muhteşem ormanları arasından geçerek ulaşacağımız Baden Şehri, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği, kaplıcalar ve tabiat şehri olarak bilinmektedir. Turumuz sonrasında Schönbrunn Sarayı’nın Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimiz ile birlikte konser turunu gerçekleştirebilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN Pazar VİYANA – BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; nehir kıyıları, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera Binası ve Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası ziyaret etmek üzere Gül Baba Türbesi’ne yola çıkıyoruz. Gül Baba 1526 yılında Kanuni Sultan Süleyman’ın daveti üzerine Buda seferine katılır. Buda’nın fethinden sonra Gül Baba geri dönmez ve Buda’da 10 yıl yaşar. 1 Eylül 1541 yılında ölür. Evliya Çelebi’nin anlattığına göre Gül Baba’nın cenaze namazına Kanuni Sultan Süleyman dâhil 200.000 kişi katılır. Yerel halk tarafından çok sevilen Gül Baba için inşa edilen bu türbede dua için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN Pazartesi BUDAPEŞTE 
Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte Türk Şehitliği’ne yola çıkıyoruz. I. Dünya Savaşı sırasında Galiçya cephesinde 1916-1917 yıllarında Alman Güney Ordusu’na bağlı olarak görev yapan 15. Türk Kolordusu çok sayıda şehit verir. Galiçya ve Macaristan’ın çeşitli bölgelerinde şehit düşen askerlerin bazılarının naaşları, 1926 yılında kurulan Budapeşte Türk Şehitliği’ne nakledilir. Budapeşte Türk Şehitliği’nde on biri meçhul asker olmak üzere toplamda 480 mezar var. Dua için vereceğimiz serbest zamanın ardından Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan Estergon Kalesi’ne hareket ediyoruz. Avusturya ile Osmanlı arasında Macaristan’ın kontrolü için yapılan kanlı savaşlar sonrasında 1543 yılında Osmanlı kontrolüne geçen bu kale, daha sonradan 2 defa daha el değiştirecektir. II. Viyana kuşatması sonrası 1683 tarihinde Osmanlı’dan tamamen bağımsızlığını kazanan bu kaleyi ziyaret ettikten sonra Visegrad üzerinden Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye geri dönüyoruz. Akşam gerçekleştireceğimiz tekne turu için limana varıyoruz. Dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat ikramımız olacaktır. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

6.GÜN Salı BUDAPEŞTE 
Sabah kahvaltısının ardından Peç şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda, Cella Septichora Müzesi, şehrin meydanı olarak bilinen Szechenyi meydanı, Macaristan’da minaresiyle beraber bozulmadan günümüze kadar gelen tek cami olan Yakovalı Hasan Paşa Camii, sonradan kiliseye dönüştürülen Gazi Kasım Paşa Camii, Saint Peter ve Paul Katedrali, yerel halk tarafından mucizevi bir kişilik olarak tanınan İdris Baba’nın Türbesi ve Türk Su Kuyusu görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Zigetvar şehrine yola çıkıyoruz. 46 yıllık saltanatı boyunca 13 büyük sefere çıkmış ve savaş alanında şehit olmuş birkaç Osmanlı padişahından biri olan Kanuni Sultan Süleyman’ın şehit düştüğü şehre varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Kanuni Sultan Süleyman’ın fethini göremeden şehit olduğu Zigetvar Kalesi, kuşatma sırasında Macar ordusunun komutanı olan Zrinyi Miklos heykeli ve 99 yıllığına Budapeşte’de bulunan Türkiye Büyükelçiliğine kiralanan Türk – Macar Dostluk Park’ı görülecek yerler arasındadır. Bu parkta ayrıca Kanuni Sultan Süleyman’ın iç organlarının defnedildiği mekanı ziyaret edip dua için serbest zaman vereceğiz. Ziyaretimizin ardından Budapeşte’ye geri dönüyoruz. Akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7.GÜN Çarşamba BUDAPEŞTE – İSTANBUL 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 1034 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 13:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat 16:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TUR PROGRAMI

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ
1- irem Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan irem Tur sorumlu tutulamaz. irem Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için iremTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden irem Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. 
8- irem Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak irem Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.irem Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında iremTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından iremTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından irem Tur sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan irem Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
12- irem Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir~.GÜN içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda irem Tur misafirleri irem Tur sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Prag (PRG) / Budapeşte (BUD) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
4* otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirlerarası transferler
Programda bulunan tüm turlar
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Şehir Vergileri (25 Euro)
Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (120 Euro)
Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
849.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket  Bangkok Turu
Phuket Bangkok Turu
899.00 Kişi Başı
24.03.2019