Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu / 1 Gece
 • Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu / 1 Gece
 • Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu / 1 Gece

Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu / 1 Gece

KİŞİ | GECE
yarım pansiyon
İstanbul otobüs ile
1 gece 2 gün ttb

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI
1.GÜN Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Kaymakamlar Evi - Yemeniciler Arastası - Cam Seyir Terası

07.00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı ( Zeytinburnu Metro Yanı ) 07.30 Harbiye ( Harbiye Askeri Müze Karşısı )08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )08.15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )08.30 Çayırova Mc Donalds Önü, 09.15 İzmit Halkevi Karşısından katılan misafirlerimizi alarak,İremtur ikramları eşliğinde, UNESCO tarafından "Dünya Kültür Miras Listesi"ne alınan ve adını yörede yetişen safran bitkisinden alan müze kent Safranbolu`ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu`yu, kuşbakışı seyredeceğimiz, Hıdırlık Tepesi`ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından, Safranbolu`nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı`nı, İzzet Mehmet Paşa Camii`ni, Akçasu Kanyonu`nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii`ni ve avlusundaki Güneş Saati`ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu`da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı`nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben, dileyen misafirlerimiz ile, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras`a (Cam Seyir Terası) (Ekstra) gidiyoruz. Terasta eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasının fotoğraflarını aldıktan sonra, Safranbolu gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otobüste kahvaltı paketi verilecektir.
Öğle Yemeği: Safranbolu`da rehberimizin yönlendireceği bir restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Safranbolu Konakları,Kolağası Butik Otel , Aygür Otel
Tur Güzergâhı: İstanbul - Bolu - Safranbolu

2.GÜN Safran Çiçeği Hasadı - Davutoba Köyü - Yörük Köyü - Çamaşırhane - Sipahioğlu Konağı - Amasra - Amasra Kalesi - Oymacılar Çarşısı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, sonbahar döneminde çiçek açan, 20 - 30 cm boyunda olan çiçeği ve tepecikleri bitkiye bağlayan yaprak sapı da dâhil olmak üzere erkek organları kurutularak özellikle gıda boyası ve tat verici olarak kullanılan ve ağırlığının 100 bin katı sıvıyı boyayan Safran Çiçeğinin Hasadına katılmak üzere Davutobası Köyü`ne gidiyoruz. Köy içinde, ağırlığına göre dünyanın en pahalı baharatı olan Safran Çiçeği hakkında bilgi alıyor ve köy halkı ile beraber Safran Çiçeğinin Hasadına katılıyoruz. Hasat sonrası eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü`ne gidiyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı`nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben, Safranbolu`dan ayrılarak, muhteşem çay, orman ve dağ manzaralı Karadeniz yolları ve Bartın Çayının kollarını takip ederek, Karadeniz`in eşsiz kıyıları Amasra`ya gidiyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya'nın göz bebeği)'' sözleri ile ün kazanan Amasra`yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan (Kilise-Camii) Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra Oymacılar Çarşısı`na gidiyor ve yöreye özgü Telkırma sanatı ile ilgili olarak çarşıdaki küçük dükkânlarda çalışanlardan bilgi alıyoruz. Gezilerimiz ardından, İstanbul`a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul`a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakırken, bir sonraki İremtur turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz...
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Amasra`da rehberimizin yönlendireceği bir restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Safranbolu - Davutobası Köyü - Yörük Köyü - Amasra - Bolu - İstanbul

TUR PROGRAMI
 • GENEL ŞARTLAR
 • Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 1 gece 2 gün olup, 1 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda İremtur sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı İremtur saklıdır. Turun iptali durumunda İremtur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.
 • 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 • Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • REHBER TAVSİYESİ
 • Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 • İKLİM ŞARTLARI
 • Batı Karadeniz yönünde ve Karadeniz`in iç kısmında bulunan Safranbolu`nun ikliminde de Karadeniz ve İç Anadolu iklimlerinin çeşitli etkileri ve sonuçları görülmektedir. Bu etkileşimin sonucu olarak Safranbolu`da yazlar genel olarak sıcak, kışlarda genel olarak hava soğuktur. Bahar aylarında ise ılık ve serin olduğu görülür. Safranbolu`da ikliminin etkileri sonucunda, ilkbahar ve sonbahar oldukça uzun hissedilir.
 • Bu iklim özelliği sonucunda son yıllarda özellikle yaz ayları kurak geçmeye başlamıştır, bu da doğal bir sonuç olarak tarım ve ürün yetiştiriciliği konusunda şüphesiz ki bir süre sıkıntı yaratmıştır. Safranbolu`da görülen bu iklimde, yağışlar ise daha çok ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında ortaya çıkmaktadır.
 • İlçe genel olarak çeşitli yükseltilere sahip olduğundan dolayı, güneş ve güneşin verdiği sıcaklık etkisi, ilçenin bir yerinden başka yerine bir nevi farklı sıcaklık derecesi gösterebilmektedir. Bununla birlikte kar yağışlarını da ilçenin engebeli durumu olması sayesinde değişiklik gösterebilmektedir. Bir kısım daha çok kar alırken, ilçenin diğer bir kısmı o kadar kar yağışı alamayabiliyor. Kar yağışı hakkında yıllık bir değer söylemek gerekirse, ortalama olarak yılda 35 gün kar yağışı olduğu gözlenmektedir. Yüksekler ise daha çok rüzgâr alan kısımlardır
 • ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
 • MERCEDES TRAVEGO/TOURİSMO 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • NEOPLAN CITYLINER/TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • MITSUBISHI SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
 • MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile ulaşım
 • Açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 • Açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Aracımızda program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı
 • Otopark ücretleri
 • İremtur güvencesi
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetle
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar