Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Sinop Kastamonu Bolu Yaylaları Turu
  • Sinop Kastamonu Bolu Yaylaları Turu
  • Sinop Kastamonu Bolu Yaylaları Turu
  • Sinop Kastamonu Bolu Yaylaları Turu

Sinop Kastamonu Bolu Yaylaları Turu

KİŞİ | GECE
yarım Pansiyon - Otobüs İle
istanbul
5 gece 7 gun

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1. Gün
(Gece Yolculuğu)

19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (MarmaraPark Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK Otoparkı)
22.00 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro Durağı
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23.15 Kartal Yemek Center
23.30 Çayırova Mc Donald’s katılacak misafirlerimizle, Bolu- Gerede- Ilgaz– Kastamonu üzerinden Sinop’a varış

Diğer Detaylar
Akşam yemeği: Gidiş güzargahında mola tesisinde serbest olarak alınıyor. - EKSTRA
Güzergâh: İstanbul, Sinop 622 Km

2.GÜN
SİNOP – TARİHİ CEZAEVİ – SİNOP LİMANI – BOYABAT EZMESİ – HAMSİLOS - ILGAZ

Bu turumuza:

00.15 İzmit Asya Otel karşısından katılım yapılabilmektedir.

Sabah erken saatlerde ulaşacağımız Sinop’ta alacağımız kahvaltı (Ekstra) sonrası, Karadeniz’in sahilleri ve şelaleleriyle ünlenmiş bu güzel şehri gezmeye başlıyoruz. Antik çağların önemli düşünürlerinden olan ve bugün ‘’Knizm’’ felsefesinin kurucusu kabul edilen ve Büyük İskender ile karşılaştığında ‘’Dile benden ne dilersen?’’ sorusuna. ‘’Gölge etme başka ihsan istemem’’ diyerek cevap veren Sinoplu Diyojen hakkında bilgi alıyoruz. Sinop denince akla ilk gelen yer olan Tarihi Cezaevi’ni ziyaret ediyoruz. Sinop cezaevi Sabahattin Ali, Mustafa Suphi gibi bir çok edebiyatçı ve siyasetçiye ev sahipliği yapmış bir yerdir. Eski bir kaleden cezaevine dönüştürülmüş bu yapının odalarında gezerken hem cezaevi ile ilgili bilgiler alacağız hem de orada yaşanmış hikayeleri rehberimizden dinleme fırsatı bulacağız. Sinop cezaevi gezimiz sonrasında otobüsümüzle Sinop limana iniyoruz. Sinop limanda vereceğimiz serbest zamanımızda Türkiye’de sadece Sinop şehrinde bir aile tarafından üretilen Boyabat Ezmesini tadabilir, Sinoplu kotarıcılardan sevdiklerinize hediye olarak gemi maketleri alabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından otobüsümüze binerek Sinop’un görselliğiyle ünlü kıyı oluşumu olan Hamsilos Fiyorduna gidiyoruz. Hamsilos fiyordunun büyüleyici manzarasını seyredip fotoğrafladıktan sonra öğle yemeklerimizi Sinop’un meşhur mantıcılarından birinde alarak Ilgaz dağında köknar ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanın içerisinde bulunan otelimize hareket ediyoruz.

( Mevsim ve hava şartları müsait olduğu takdirde ve yeterli kişi sayısına ulaşıldığında bu turumuzda Ekstra olarak Erfelek şelaleleri görülebilir 30 TL)

Diğer Detaylar
Kahvaltı: Yol güzergâhında dinlenme tesisinde alınacak olup ( Ekstra )
Öğle yemeği: Bölgede Serbest zaman
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Sinop, Hamsilos, Ilgaz 315 Km
Konaklama Yapılacak Oteller: Ilgaz Mountain Hotel & Resort

3.GÜN
ILGAZ – KIRKIPINAR YAYLASI – KASTAMONU – KADI NASRULLAH CAMİİ – HÜKÜMET KONAĞI – ŞERİFE BACI ANITI – MÜNİRE EL SANATLARI MEDRESESİ – ŞEYH ŞABAN-I VELİ TÜRBESİ – DADAY

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Ilgaz dağını gezebileceğimiz, zepline yapabileceğimiz serbest zaman sonrasında Ilgaz’dan hareketle Ilgaz Dağından adını alan Ilgaz ilçesine gidiyoruz. Orada bizi bekleyen minibüslere binerek 1800 mt yükseklikte bulunan ve adını gölü besleyen kırk pınardan alan Kırkpınar Yaylası’na çıkıyoruz. Eşsiz manzarası ve doğallığıyla yaşayanların evlerine elektrik su bile bağlatmamayı tercih ettiği Kırkpınar yaylası gezimiz sonrası yeniden minibüslerimize binerek otobüsümüze dönüyoruz. Öğle yemeği için, bütün ürünlerini hiçbir katkı maddesi kullanmadan kendilerinin yaptığı İzbeli çiftliğine ulaşarak Kastamonu’nun meşhur etli ekmeği ile otlu, peynirli, patatesli, yoğurtlu gözlemelerinin, turşularının, köy ayranlarının tadına bakma fırsatı buluyoruz. Kazların, keçilerin, ördeklerin arasında gerçek bir çiftlik hayatını yakından gördükten sonra Kastamonu şehir merkezine iniyoruz. Kadı Nasrullah Camii ve köprüsü, Hükümet Konağı meydanı, Şerife Bacı anıtı gezilerimiz sonrasında Münire El Sanatları Medresesinde vereceğimiz serbest zamanda Kastamonu’nun meşhur Çekme Helvasını da alma imkanı buluyoruz. Kastamonu şehir merkezi gezimizin ardından otobüsümüze binerek Kastamonu kalesinin altında bulunan ve Hacı Bektaş-ı Veli- Hacı Bayram-ı Veli gibi isimlerle birlikte Anadolu kültürünün sac ayaklarından biri olarak anılan ve Şaban-i tarikatının kurucusu olan Şeyh Şaban-ı Veli türbesine gidiyoruz. Türbe ziyaretimiz sonrasında Kastamonu’nun Daday ilçesinde bulunan otelimize gidiyoruz. Otelimizde ATV safari, At binme gibi aktivitelerden faydalanabilir ve şehir hayatının uzağında doğa ile iç içe bir günün keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölgede Serbest zaman
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh:Ilgaz, Kırkpınar yaylası, Kastamonu, Daday 148 Km
Konaklama Yapılacak Oteller: Umur Otel, Mutevelli Otel

4.GÜN
PINARBAŞI – KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI - HORMA KANYONU - ILICA ŞELALESİ – VALLA KANYONU - SAFRANBOLU

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Daday-Eflani yolunu kullanarak Kastamonu’nun Kanyonlar cenneti olarak bilinen Pınarbaşı ilçesine ulaşıyoruz. İlk durağımız yürüme parkuru oldukça rahat olan ve akarsular tarafından oldukça farklı kaya şekilleriyle karşılaşacağımız, yemyeşil ormanın içerisinde gizlenmiş olan Horma Kanyonu oluyor. Horma Kanyonu itibari ile Küre Dağları Milli parkı sınırları içerisine girmiş bulunuyoruz. Avrupa da sadece altı noktada bulunan ve yabanıl hayatın aktif bir şekilde korunarak devam etmesinin sağlandığı ‘Pan Parks’ları arasında olan bu coğrafyada kendinizi harika hissedecek ve doğaya duyduğunuz özleme son verebileceksiniz. Horma Kanyonu içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında tekrardan aracımıza binerek Ilıca Şelalesine ulaşıyoruz. Ilıca şelalesi gezimizin ardından Ilıca Şelalesi girişindeki işletmelerde öğle yemeği yiyebileceğimiz bir serbest zaman sonrası Küre Dağları içerisindeki yolculuğumuz devam ediyor ve Türkiye’nin en büyük Kanyonu olarak bilinen Valla Kanyonuna gidiyoruz. Dağların ve köylerin içerisinde yapacağımız muhteşem bir yolculuk sonrası Muratbaşı Köyü’ne ulaşarak Valla kanyonu seyir terasına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Hafif bir trekking hissi yaratacak bu yürüyüşümüz önce köy içerisinden ardından ormanlık alanlardan geçerek seyir terasında sonlanacak. Seyir terasının bulunduğu noktadan Valla kanyonunu fotoğraflayıp dağların görkemine kendimizi bırakabileceğiz. Valla kanyonu gezimiz sonrasında konaklamak üzere Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölgede Serbest zaman
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Pınarbaşı, Küre dağları, Horma kanyonu, Safranbolu 286 Km
Konaklama Yapılacak Oteller: Tarihi Konaklar,Hilton, Safran city, Ebrulu Konak, İmren Lokum Konak

5.GÜN
KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ – İZZET MEHMET PAŞA CAMİİ – AKÇASU KANYONU – DEMİRCİLER ÇARŞISI – İMREN LOKULMLARI – AMASRA – AMASRA KALESİ – KEMERE KÖPRÜSÜ – SORMAGİR KAPISI – ÇEKİCİLER ÇARŞISI - BOLU

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Safranbolu’yu geziyoruz. Unesco tarafından 1994 yılında koruma altına alınmış ve 18.-19.yy Osmanlı dönemi mimari etkilerin en iyi şekilde korunduğu bu görsel şölen şehrinde yapacağımız yürüyüşümüz sırasında, Cinci Hamamı, Köprülü Camii, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu , demirciler çarşısı , Arasta gezip göreceğimiz yerler arasında olacak. Gezimizin ardından Safranbolu’nun dünyaca meşhur lokumlarının tanıtılacağı ve tadına bakarak satın alabileceğimiz lokumcuların en eskisi olan İmren Lokumlarına uğruyoruz. Alışverişlerimiz sonrasında otobüsümüze binerek öğle yemeklerimizi yemek üzere Batı Karadeniz bölgesinin en meşhur kıyı yerleşimi olan Amasra’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz içerisinde Ağaçların oluşturduğu tünellerden geçerek doğanın en keyifli haline şahitlik edeceğiz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman ‘’ Lala lala çeşm-i cihan bu mu ola? ‘’ dediği noktadan Amasra’yı fotoğraflayarak meşhur balıkçılarından birisinde öğle yemeklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Amasra kalesi, Kemere Köprüsü, Sormagir kapısı, zindan kapısı, tavşan adasını( Panoramik ) görüp fotoğraflayacağımız yürüyüşümüz Çekiciler çarşısında vereceğimiz serbest zamanla sonlanacak. Serbest zamanda Manda tereyağı, ahşap oyma işçilikleri, tel kırma işçiliklerine dair ürünleri bulabileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz ise sahilde Amasra manzarasında çaylarını kahvelerini yudumlayabilecekler. Amasra gezimiz sonrasında Çaycuma- Devrek – Mengen güzergahından Bolu’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölgede Serbest zaman
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Safranbolu – Bolu 143 Km
Konaklama Yapılacak Oteller: High Way Otel, Soylu Otel

6.GÜN
BOLU – ABANT - YEDİGÖLLER

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Göller şehri olarak da bilinen Bolu’ da ilk uğrak noktamız olan Abant gölüne varış. Abant gölünde serbest zaman ve göl kenarında yürüyüş ve çeşitli aktiviteler ( bisiklet kiralama, Ata Binme, Göl kenarındaki kafelerde çay kahve içebilme imkânı )... Belirtilen saatte otobüsümüzde buluşarak Bolu şehir merkezine varışta; Batı Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine minibüslerle hareket ediyoruz. Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl göreceğimiz göller arasında. Devamında (mangal keyfi yapıp Ekstra) serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Bolu merkezde otobüsümüze binerek otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölgede Serbest zaman
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Güzergâh: Bolu, Abant, Yedigöller, Bolu 217 Km
Konaklama Yapılacak Oteller: High Way Otel, Soylu Otel

7.GÜN
KARTALKAYA – SEBEN GÖLÜ – GÖLCÜK GÖLÜ - İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından hareketle Kış turizminin önemli merkezlerinden birisi olarak kabul edilen Kartalkaya’ya ulaşıyoruz. Kayak pistlerinin de bulunduğu Kartalkaya’da fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanımız sonrasında hareketle Sarı Alandan Bolu’nun Seben ilçesine doğru çeviriyoruz yönümüzü. Yol boyunca; Demirciler Köyü Yaylası – Akçakavak Yaylası - Demirciler Köyü Yaylası – Aladağ Buzul Gölü – Kızık Yaylası - Solaklar Yaylası – Alpağut Yaylası gibi birçok yaylanın bulunduğu güzergahımızdaki yolculuğumuz Abant’ın dört katı büyüklüğünde olan Seben Gölü’ne ulaşıyor. Bir yanında Kartalkaya diğer yanında Köroğlu dağları bulunan Seben Gölü kıyısında fotoğraf molası verdikten sonra Seben ilçe merkezine geçerek kısa bir mola veriyoruz. Molamız sonrasında Kızık Yaylasına dönerek Bolu şehir merkezine oldukça yakın bir noktada bulunan, ‘’ Cennet Göl ‘’ olarak da bilinen Gölcük Gölü’ne gidiyoruz. Çam ormanları arasında bulunan 1206 mt yükseklikte yer alan, kuş sesleri ve mis kokulu orman içerisinde bulunan Cennet gölü etrafında dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz Golf arabaları ile göl etrafında tam bir tur gerçekleştirebilirler. Gölcük Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası turumuzu sonlandırıyor ve İstanbul için dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Diğer Detaylar
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Bölgede Serbest zaman
Akşam yemeği: Yol Güzergâhındaki tesiste alınacak olup Ekstra
Güzergâh: Bolu, kartalkaya, İstanbul 323 Km

Toplam mesafe : 2054 km

Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

TUR PROGRAMI


Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir.
Tur ücretimize Müze Ören Yeri ücretleri dâhildir.(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müze kart geçerli olup rezervasyona eklenebilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.

Önemli
Turumuz 6 gece 7 gündür. Otel konaklaması 5 gece 6 gündür. Toplamda 2054KM mesafede tamamlanır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Jolly Tur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.12.2017 Her türlü görüş ve önerileriniz için 444 0 644 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Önemli Bilgiler Uyarılar
ÖĞLE YEMEKLERİ *Safranbolu: Sebzeli Erişte Çorbası, Mevsim Salata 1/1,Safranbolu Tabağı (Mantarlı Dana Güveç, Etli Yaprak Sarma, Su Böreği, Safranlı Pilav, Yoğurt) Damla Sakızlı Safranlı Sütlaç*Amasra Çeşm -i Cihan: Doyana kadar Günün Balığı, Amasra Salatası, Helva, Meşrubat *Kastamonu Eflanili Konağı Serpme Kahvaltı*Samsun Dönerhan Restoran: Bafra Pidesi, Az Lahana Çorbası, Pide ( Köy Peynirli Veya Kıymalı Kapalı Bafra Pidesi ),Güveçte Yoğurt (1/2), Meze (1\2), Mevsim Salata (1\2) , Haşhaşlı Revani, Patates Cipsi, Su ve Çay *Samsun Kahvaltı: Serpme, Ortada Pide, Menemen, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin, Peynir Çeşitleri (Burgu, Kaşar Peynir, Haşlanmış Yumurta, Söğüş Tabağı (Domates, Salatalık, Biber),Reçel (4 Çeşit),Tereyağ, Sarelle, Tahin, bal, patates Kızartması, Ekmek (Kepek, Patıl) *Kümbet Birun Dağ Evi Restoran: Açık Büfe Şeklinde Çorba, Salatalar, Mezeler Ana Yemek Pilav, Tatlı veya meyve *Akçaabat Nihat Usta Restoran: Köfte menü; Köfte, Kaygana, Piyaz, Meşrubat, Tatlı(Fındıklı Baklava ) Çay ve Su* Sümela Tesisleri Restoran: Çorba, Salata, Kaygana, Saç Kavurma, Ayran Ana Yemek Sac Kavurma / Alabalık / Köfte / Tavuk Alternatiflerinden Birisi Olabilir.*Akasya Alabalık Restoran: Serpme Ordövr Tabağında; Lahana Sarma, Turşu Kavurma, Süzme Yoğurt, Acılı Ezme, Patlıcan Soslu, Salatalık, Domates, Salata 1/1, Mıhlama 1/1, Ana Yemek Alternatifleri: Tereyağında Alabalık, Köfte veya Tavuk, Laz Böreği, Mısır Ekmeği. ( Grup Yoğunluğuna Göre Serpme ’de Yapılabilir )Açık Büfe Şeklinde Olunca Ana Yemek Tercihlerinden Birini Seçebilir: Kara Lahana Çorbası, Ana yemek; Tereyağında Alabalık veya Köfte ve Tavuk Tercih Edilebilir, Ana Yemeğin Yanında İki Parça Lahana Sarma, Soğuk Bölümünde İse Set Menüdeki Ordövr Tabağı İçeriğinin Biraz Daha Çeşit Açısından Zenginleştirilmiş Hali, Laz Böreği ve Mısır Ekmeği,*Batum Rivieria Restoran: Öğle Yemeği; Servisler Ortaya Ama Kişiye Göre yapılır. Çorba Gürcü Mutfağı, Dilimle Haçapuri, Ortaya Mantar, Hinkali ( Gürcü Mantısı ), Ocahuri ( Soğanlı Patatesli Dana Eti Kavurması ) Ceviz Ezmeli Patlıcan, Salata, Sulgun Peyniri Armut Gazozu, Su, Çay, Akşam: Gürcü Mutfağı Servisler Ortaya Ama Kişiye Göre Yapılır. Çorba Gürcü mutfağı, Dilimle Haçapuri, ortaya mantar, hinkali ( Gürcü mantısı ) , Ocahuri ( soğanlı patatesli dana eti kavurması ) Ceviz Ezmeli Patlıcan, Salata, Sulgun Peyniri Armut Gazozu, Su, Çay, Belirli Aralıklarla Gürcü Halk Dansı Gösterisi: Akşam Balık Menü: Günün Balık Menusu: Çorba Mezgit veya Barbun, Salata, Sulgun , Armut Gazozu, İki Çeşit Meze , Belirli Aralıklarla Gürcü Halk Dansı Gösterisi *Kars Faik Bey Et Dünyası Restoran Serbest Menü *Amasya Keyif Restoran: Yoğunluğa Göre Açık Büfe’de Yapılabilir. Kişi sayısının az olması durumunda Serpme Şekilde Uygulanır masadaki ürünler bittikçe ilave edilecektir. Menü; Toyga Veya Günün Çorbası, Ortaya Amasya Mantısı, Köy Çöreği, Keşkek, Bakla Dolması, Kişiye Servisle Ana Yemek ( Günün Yemeği ) ve Pilav, Tatlı, Su ve ÇayÖNEMLİ NOTLAR:Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır. Mola yerleri: Düzce Tursan Tesisleri – Çorum Mavi Ocak Tesisleri – Osmancık Akışkan Tesisleri - Terme Ulusoy TesisleriMola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Jolly Tur kesinlikle sorumlu değildir.Karadeniz Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 'Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.(Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Jolly Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Jolly Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 kişidir.En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ' Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Turumuzun Otelleri: Aşağıda belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Jolly Tur temsilcisi tarafından bilgilendirilir.>KASTAMONU; UMUR OTEL - MÜTEVELLİ OTEL>SAFRANBOLU; HİLTON OTEL - EBRULU KONAK - İMREN LOKUM KONAK - SAFRANCİTY OTEL>BOLU; HİGHWAY - HİLTON OTEL>ILGAZ; ILGAZ MOUNTAİN RESORT>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcıMINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcıMERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcıBÖLGE İKLİMLERİ:Ülkemiz özel konumu nedeniyle çeşitli iklim tiplerinin görüldüğü bir ülkedir. Türkiye’de, çevresindeki denizlerin, kara kütlelerinin, basınç merkezlerinin, enlemin ve yeryüzü şekillerinin etkisiyle 3 ana iklim tipi belirmiştir. Ana iklim tipleri arasında her iki iklim tipinin de özelliğini taşıyan geçiş iklimleri görülür.1. Karadeniz İklimia. Doğu Karadeniz Tipib. Orta Karadeniz Tipic. Batı Karadeniz TipiKaradeniz İkliminin ÖzellikleriKaradeniz Bölgesi’nin kıyı kesimlerinde görülür.Her mevsim yağışlıdır. En çok yağış sonbahar ile kış aylarında düşer.Türkiye’de görülen iklimler içinde yıllık yağış miktarı en fazla olandır.Yazlar serin ve yağışlı, kışlar ılık ve yağışlı geçer.Yıllık sıcaklık farkı azdır.Bulutluluk oranı yüksek, güneşli gün sayısı azdır.Karadeniz iklimi yer şekillerinin farklılığı nedeniyle 3 alt tipe ayrılmıştır.Karadeniz iklimi sıcaklık ve nem koşulları bakımından okyanusal iklime benzer. Bu iklim tipinde yağış miktarı dağların konumuna ve yükseltilerine bağlı olarak farklılık gösterir.2. Akdeniz İklimia. Asıl Akdeniz Tipib. Bozulmuş Akdeniz Tipi (Marmara Tipi)Akdeniz İkliminin ÖzellikleriYazları sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer.Kar yağışı ve don olayı ender görülür.En yağışlı mevsim kış, en kurak mevsim yazdır.Yaz kuraklığı belirgindir.Akdeniz iklimi sıcaklık ortalamaları farklı olduğu için 2 tipe ayrılır.Akdeniz ikliminin etki alanı Akdeniz Bölgesi’nde Toros Dağları’nın varlığı nedeniyle dar, Ege Bölgesi’nde ise dağların kıyıya dik uzanması nedeniyle geniştir. 3. Karasal İklima. İç Anadolu Tipib. Güneydoğu Anadolu Tipic. Doğu Anadolu Tipi (Yazın Yağışlı Tip)d. Doğu Anadolu Tipi (Yazları Kurak Tip)Karasal İklimin ÖzellikleriKuzey Anadolu ve Toros Dağları denizel etkilerin iç bölgelere girmesini zorlaştırdığı için iç kesimlerde iklim karasallaşmıştır.Yıllık yağış miktarı az, sıcaklık farkları belirgindir.Karasal iklim, enlem ve yükselti farkı nedeniyle 3 tipe ayrılır:Karasal iklimde yaz kuraklığının görülmesi, Akdeniz yağış rejiminin etkili olduğunu gösterir

Fiyata Dahil Hizmetler

>Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
>Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 5 Sabah kahvaltısı
>Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 5 Akşam Yemeği
>Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
>Çevre Gezileri
>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
>Rehberlik hizmetleri
>Batum Turu
>Otobüs içi İkramları
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler


>Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltı
>Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
>Tüm Öğle Yemekleri
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Yurt dışı çıkış harcı (16 TL)
>Müze kart – (Rezervasyon sırasında 50 TL karşılığında eklenebilir. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
>Tüm Özel Harcamalar

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar