Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Tunus (Muhafazakar Turlar)
  • Tunus (Muhafazakar Turlar)
  • Tunus (Muhafazakar Turlar)

Tunus (Muhafazakar Turlar)

KİŞİ | GECE

ucak ıle
5 gece 6 gun jyl

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

Çarşamba İSTANBUL – TUNUS 


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 661 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:30’da Tunus’a uçuş. Yerel saat ile 09:25’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Tunus şehir merkezine hareket ediyoruz. Tunus kenti, kendi adındaki ülkesine başkentlik yapmakta olan bir şehirdir. Tam 308 yıl Osmanlı egemenliği altında kalan bu ülkede birçok Osmanlı yapısı görmek mümkündür. Şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, başkent Tunus’un en hareketli caddesi Habib Bourguiba, eski şehir ve modern şehri ayıran Bab-el Bahr (Deniz Kapısı), daracık ve karmaşık sokaklarıyla otantik atmosferiyle Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan eski şehir merkezi Medina, Arap mimarisiyle yapılan ve Cordoba Camii’ne ilham kaynağı olan Zeytuniyye Camii, ünlü İslam düşünürü İbn-i Sina heykeli, Osmanlı mimarisini görebileceğimiz Sidi Mahrez, Dayı Yusuf camii ve bir Osmanlı medresesi olan Muradiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Tunus pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde. 

2.GÜN Perşembe TUNUS 
Sabah kahvaltısının ardından Kartaca’ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu’nun ele geçirmek için büyük uğraşlar verdiği, Akdeniz’de stratejik bir konuma sahip olan Kartaca şehrine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi milattan önce 8. Yüzyıla, Fenikelere dayanan bu şehrin ismi Kart-Hataç yani Yeni Şehir anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda, Romalılar tarafından inşa edilen Hamamlar, su kemerleri, Kartaca Harabeleri, Roma amfi tiyatrosu, Saint Louis Katedrali ve El Abidin Camii görülecek yerler arasındadır. Kartaca’da alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Sidi Bou Said’e hareket ediyoruz. Ege mimarisiyle özdeşleşmiş mavi kapı ve beyaz pencereli evler sizi adeta Bodrum’da hissettirecek. Akdeniz manzarasına nazır Tunus çayı içtikten sonra, Tunus’ta bulunan Bardo Müzesi’ne hareket ediyoruz. Antik Yunan ve İslam medeniyetlerine tanıklık etmiş olan bu topraklarda bulunan değerli eşyalara ev sahipliği yapan bu müze aynı zamanda dünyanın en büyük mozaik müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. 19.yüzyılda Osmanlılar tarafından saray olarak kullanılan bu bina, 1888 yılında müze olarak hizmete girmiştir. Burada gerçekleştireceğimiz keyifli ziyaretin ardından akşam yemeği için Al-Zahra yemekli şovunu takip edeceğimiz lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğimiz esnasında Tunus yerel elbiseleriyle yapılan dans ve görsel şölenine hayran kalacaksınız. Kültür, ışık, ses performansları ve Tunus yerel tatlarını deneyimleyeceğiniz özel bir akşam. Tabuna, brik ve kuskus gibi yerel lezzetlerin ardından 300 aktör ve aktrisin ses ve ışık gösterisiyle Tunus tarihini keşfediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde. 

3.GÜN Cuma TUNUS – SUSA 

Sabah kahvaltısının ardından Susa şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde İslamiyet için bir hayli önemli olan Kayravan şehrini ziyaret ediyoruz. Büyük Sahra Çölü yolu üzerinde bulunan bu şehir Afrika’da İslam’ın ilk geldiği şehirdir. Müslümanlarca Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra 4.kutsal şehir olarak kabul edilmektedir. Şehre varışımıza istinaden serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte Cuma Namazını kılmak üzere Afrika’da ilk ezan sesinin yükseldiği Sidi Ukba Ulu Camii’ne gidiyoruz. İbadetimiz sonrası Munastır şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Tunus’un kurucusu ve aynı zamanda ilk devlet başkanı olan Habib Bourguiba’nın ihtişamlı mozolesi ve sahil şeridine muhteşem konuşlandırılmış Ribat Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimiz sonrası Susa şehrine hareket ediyoruz. Kısa yolculuğumuz sonrasında Susa şehrine varışımıza istinaden turumuza başlıyoruz. Turumuzda onarımı Osmanlılar tarafından yapılan Ulu Camii, antik şehir merkezi ve kale görülecek yerler arasındadır. Susa pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN Cumartesi SUSA – DOUZ 
Sabah kahvaltısının ardından Douz şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde El Cem şehrine uğruyoruz. Afrika Kıtası’nda eşi benzeri olmayan, günümüze kadar korunmuş en iyi amfitiyatro olan bu yapı M.S 238 yılında inşa edilmiş olup 35.000 kişi kapasitelidir. Ziyaretimizin ardından Gabes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz kısa şehir turunda, sahil şeridi ve baharat pazarı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Baharat pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Matmata şehrine doğru yola çıkıyoruz. Tunus’un en ünlü Berberi kasabaları arasında bulunan bu şehirde bazı evler ve dükkanlar kumların ve kayaların altına inşa edilmiştir. Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin çekildiği bu şehirde gerçekleştireceğimiz kısa turun ardından çölün kapısı anlamına gelen Douz’a varıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN Pazar DOUZ HAMMAMET 
Sabah kahvaltısının ardından Tuzer’e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Chott Djerid Tuz gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflamak için vereceğimiz serbest zamanın ardından Tuzer şehrine varıyoruz. Tuzer antik şehir merkezi ve medina bölgesini gezdikten sonra Safari’ye başlamak üzere Tuzer şehrinden ayrılıyoruz. Chebika/Tamarza/Mides bölgeleri arasında gerçekleştireceğimiz Safari turumuzda, eşsiz şelale ve vadi manzaralarına doyamayacaksınız. Safari turumuzun ardından Hammamet şehrinde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

6.GÜN Pazartesi HAMMAMET – TUNUS – İSTANBUL 
Sabah kahvaltısının ardından Hammamet şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Akdeniz kıyısında bir tatil beldesi olan şehirde Kale ziyaretimizin ardından alışveriş için Medina bölgesine devam ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte Tunus Havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 664 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 17:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat 21:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ,havalimanı vergileri ve kdv dâhildir~.GÜN içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir

TUR PROGRAMI

TUNUS
“TUNUS (2), SUSA (1), DOUZ (1), HAMMAMET (1)“

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

18.04.2018 / 23.04.2018
20.06.2018 / 25.06.2018
18.07.2018 / 23.07.2018
22.08.2018 / 27.08.2018
05.09.2018 / 10.09.2018
10.10.2018 / 15.10.2018

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ
1- irem Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan irem Tur sorumlu tutulamaz. irem Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için iremTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden irem Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. 
8- irem Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak irem Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.irem Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında iremTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından iremTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından irem Tur sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan irem Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
12- irem Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir~.GÜN içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda irem Tur misafirleri irem Tur sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Tunusi (TUN) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirler arası transferler
Programda bulunan tüm turlar
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Şehir Vergileri (25 Euro)
Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Bangkok-Pattaya
Bangkok-Pattaya
499.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
Phuket - Bangkok - Pattaya Turu
849.00 Kişi Başı
24.03.2019
Phuket  Bangkok Turu
Phuket Bangkok Turu
899.00 Kişi Başı
24.03.2019