Arkadaşlarınızla Paylaşın
 • Karadeniz Yaylalar Batum Turu
 • Karadeniz Yaylalar Batum Turu
 • Karadeniz Yaylalar Batum Turu
 • Karadeniz Yaylalar Batum Turu

Karadeniz Yaylalar Batum Turu

KİŞİ | GECE
Onur Havayolları İle, Yarım Pansiyon- Borçka Karagöl Dahil
İSTANBUL UCAK İLE
3 GECE 4 GUN

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1.GÜN Trabzon - Ayasofya - Kazaziye - Trabzon Hasırı - Gülbahar Hatun Cami Ve Türbesi - Zağnos Vadisi - Atatürk Köşkü Zigana Geçidi Ve Tüneli - Hamsiköy - Maçka - Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı ( Karaca Mağarası)

Değerli misafirlerimiz Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı): 03:30 Harbiye Ofis Önü: 04:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü: 04:30 servisleriniz ile sizleri alarak sabah saat 05.00 da Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Jet önünde buluşarak check-in işlemlerimizi yapıyoruz.Saat 07:30 İstanbul-Trabzon seferini yapacak Anadolu Jet'e ait uçağımız ile Trabzon uçuşunu gerçekleştirip sabah saatlerinde Trabzon`a ulaşıyoruz. Havaalanında işlemlerimizi gerçekleştirip aracımıza geçerek Trabzon'da ilk durağımız Ayasofya oluyor. Komnenos Krallığı döneminde yapılan İstanbul Ayasofya Müzesinden etkilenen Küçük Ayasofya Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Sonrasında Trabzon`a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Sizlere vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapma şansına sahip olabilirler. Ardından Atatürk Köşkü`ne hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Yavuz Sultan Selim`in annesi Gülbahar Hatun için yaptırdığı Cami ve Türbeyi, Zağnos Vadisi`ni ve Trabzon Kalesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Soğuksu mevkiine ulaştığımızda Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen Atatürk Köşkü gezimizin ardından Akçaabat`a giderek meşhur köftenin tadına bakarak öğlen yemeğimizi alıyoruz. Ardından Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2.032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1.690 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında İsmi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsi köyü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için Kardak Tesisleri`nde kısa bir mola vereceğiz. Molamızın bitiminde Sümela Manastırı`na gidiyoruz. Trabzon merkezden geçerek Maçka`ya ulaşıyoruz. Maçka ilçesini arkamızda bırakarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Rehberimizin manastır hakkında vereceği bilgilendirme sonrasında fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. ( T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. Altındere Milli Park girişinin kapalı olması durumunda ise Karaca Mağarası programı yapılacaktır.) Gezilerimizin ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Trabzon da alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Akçaabat`ta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir.)

* Konaklama: Zitaş Otel Zigana Yayla Tatil Köyü - Dedeman Trabzon - Trabzon Konak Park

* Güzergah: Trabzon - Maçka - Zigana - Trabzon / 160 KM

2.GÜN Sarp Sınır Kapısı - Batum - Gonıo (Apsaros) Kalesi - Botanik Bahçesi - St. Mathıas Mezarı - Çoruh Nehri - Gonıo Köprüsü - Botanik Bahçesi - Meryemana Katedrali - Orta Camisi - Türk Sokağı - Piazza Meydanı - Medea Heykeli - Posedıon Heykeli - Tiyatro Opera Binası - Hopa veya Batum Konaklaması

Otelimiz de alacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek Sarp Sınır Kapısı`na hareket ediyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimizin ardından şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni, Çoruh üzerindeki eski ve yeni Gonio Köprüsü'nü görüyoruz. Bir sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi olacak. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçenin tamamına yakınına hakim bir noktada bulunan seyir terasında fotoğraf molası veriyoruz. Çekeceğimiz güzel karelerin ardından Batum şehir merkezine dönerek Orta Camii`ne gidiyoruz. Batum`daki turumuzun bundan sonrasını Batum sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğiz ilk durağımız ise Orta Camii olacak. Ardından Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı Tiyatro Binası, Batum Limanı sırasıyla göreceğimiz diğer noktalar olacak. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından aracımıza geçerek konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize gidiyoruz.Hopa'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz fiyat farkını ödeyerek Batum Konaklaması yapabilirler.Batum konaklaması alan misafirlerimiz için Otelimizde odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere restaurantımıza ( Ekstra ) gidiyoruz.Keyifli bir akşam geçirdikten sonra otelimize gitmeden önce ışık gösterilerini izleme şansına sahip oluyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır. Turumuza dahildir

* Öğle Yemeği: Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Hopa Konaklaması alanlar otelde akşam yemeği fiyata dahil - Batum Konaklaması ise Restaurant ta alınacaktır.( Ekstra )

* Güzergah: Trabzon - Hopa - Batum 200 KM

* Konaklama Oteli: Hopa Cihan Otel veya Fiyat Farkı ile Batum Konaklaması İberia Hotel - Legacy Otel vb.

3.GÜN Borçka - Karagöl - Çamlıhemşin - Hala Ve Mikron Köprüsü - Ayder Yaylası - Gelintülü Şelalesi

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Sarp Sınır Kapısında ki çıkış işlemelerimizi bitirip Borçka`ya hareket ediyoruz. Borçka da aracımızdan inerek bizleri beklemekte olan minibüslerimize binerek gerçekleştireceğimiz yolculuğun ardından muhteşem bir doğa harikası olan Karagöl bizleri bekliyor. Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresi`nin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl de göl kenarında çaylarınızı manzaraya karşı yudumlayabilir, isterseniz göl kıyısında yürüyüş yapabilir ya da gölde kiralayacağınız kayıklarla turlayabilirsiniz. Benim için üzülme gibi dizilere setlik yapmış bu doğa harikası gölde geçireceğimiz güzel dakikaların ardından minibüslerimize geçerek Borçka`ya dönüyoruz. Borçka da bizi beklemekte olan otobüsümüze binerek UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine geliyor Çamlıhemşin üzerinden yaylaların sultanı Ayder Yaylası`na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize -Altın Ayı- ödülünü getirmeyi başaran -Bal- filminin de çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin`den geçerek Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasına varıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleleri görüyoruz. Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezileri sonrası yayladaki serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarından faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle tulum ve horonla eğleniyoruz. Unutmayın horon tepilmez, vurulur.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)

* Öğle Yemeği: Borçka da menü olarak alınacaktır. (Esktra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)

* Güzergah: Batum - Hopa - Borçka - Ayder 270 KM

* Konaklama Oteli: Ayder Altıparmak Otel - Vesile Otel - Serender Otel - Çamlıhemşin Livadi Bungalow

4.GÜN Fırtına Vadisi Ve Fırtına Deresi - Çamlıhemşin - Hala Ve Mikron Köprüsü - Zilkale - Rafting - Rize Bezi Atölyesi - Rize - Rize Müzesi - Uzungöl - Sürmene - Bıçak Alışverişi - Çay Fabrikası

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Ayder Yaylası`ndan ayrılarak Çamlıhemşin`e gidiyoruz. dileyen misafirlerimiz için farklı (extra) tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz

1.Alternatif: Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan ZİLKALE ve Mollaveis Köyü, Şenyuva Köyü gezisi kişi başı 35 TL

Çamlıhemşin den bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek Fırtına Vadisi`nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye geçiyoruz.(Zil Kale`nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.)Zilkale de geçireceğimiz zaman sonrası Şenyuva Köyü`ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi`nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü`ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize geçerek Çamlıhemşin`e geri dönüyoruz.

2.Alternatif: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG kişi başı 60 TL

Dileyen misafirlerimizle konusunda uzman eğitmenlerimizden alacağımız brifing sonrası Fırtına deresiniz coşkun sularında rafting yapıyoruz.

GGezilerimizin ardından öğle yemeğimizi Fırtına Deresi`nin kenarında alıyoruz. Yemek molamız sonrasında Çayeli'ye hareket ediyoruz. Çayeli de ünlü Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip, alışveriş molası veriyoruz. Molamızın bitiminde Çayın başkenti ne gidiyoruz. Rize de 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmış tarihi binadaki Müze'yi ziyaret ediyoruz. Ardından Uzungöl`e hareket ediyoruz. Solaklı Vadisi`ni takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzun Göl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görerek Uzungöl`e ulaşıyoruz. 

Uzun Göl`de sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde göl çevresinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Zamanımızın bitiminde aracımızda buluşarak Uzungöl den ayrılıyoruz. Solaklı Vadisi`nde Hapsiyaş Köprüsü`nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Sürmene`ye hareket ediyoruz. Şehir merkezine ulaştığımızda dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bizleri bekleyen Anadolu Jet'e ait 21:00 uçağı ile İstanbul`a dönüş yapıyoruz. Bir başka organizasyonda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)

* Öğle Yemeği: Akçaabat`ta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Restaurant`ta menü olarak alınacaktır (Ekstra)

* Güzergah: Trabzon - Maçka - Zigana - Trabzon / 160 KM

TUR PROGRAMI
 • GENEL ŞARTLAR
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri tur ücretine dahil olup; müze kartı sahiplerine, 65 yaş üstü ve 7-18 yaş arası öğrencilere, sarı basın kartı sahiplerine (Kimlik ibraz etmek zorundadırlar. Kimlik ibraz edilmediği taktirde misafirler müze girişlerini kendileri öderler.) 15,00 TL indirim uygulanır. Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 3 gece 4 gün olup 3 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda iremturun sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı iremtru da saklıdır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dahildir.
 • ÖNEMLİ NOT:
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. Altındere Milli Park girişinin kapalı olması durumunda ise Karaca Mağarası programı yapılacaktır.
 • UÇAK SAATLERİ - REHBER BİLGİLENDİRME ve HAVALİMANI TRANSFERLERİ için UYARILAR:
 • Uçaklı turlarımızda Ücretsiz havalimanı servisinden yararlanabilmek için rezervasyon esnasında mutlaka servislerimizin kalktığı noktalardan sizin için uygun olan hareket noktasını satış temsilcilerimize bildirmeniz gerekmektedir.
 • Havalimanı servisi kullanmayarak direkt havalimanında bulunacak misafirlerimizin de rezervasyon esnasında bu yönde seçimlerini yaparak, programlarımızda belirtilen havalimanı buluşma saatinde havalimanında bulunmaları gerekmektedir.
 • Programlarımızda belirtilen servis hareket noktası ve saatleri transfer araçlarımızın hareket saati olması nedeniyle belirtilen saatlerden 5 dk. öncesinde hareket noktalarında bulunulması gerekmektedir. Servislerimizin hareket noktalarına ulaşmanızda yaşanacak gecikmeler önem taşıdığından servis hareket saatlerinde esneklik bulunmamaktadır. Belirtilen servis aracı hareket saatlerinde kişi sayısına ve eksiklere bakılmaksızın araçlarımız hareket edecektir. Bu bağlamda seçilen servis biniş noktasında belirtilen saatte bulunmayan konuklarımız için servis kullanmayacağı düşünülmüş sayılır.
 • Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir.
 • Satın alınan uçaklı turunuz için uçak saatlerinde yaşanacak herhangi bir değişiklik, bunların yanı sıra turunuzun rehber bilgilendirmesi turun başlangıç gününden 1 gün öncesinde rezervasyonlarınızda belirteceğiniz Gsm numaralarınıza SMS veya Operasyon departmanımız tarafından aranarak bildirilecektir.
 • Uçaklı tur paketi satın alan misafirlerimiz yukarıda belirtilen maddeleri PEŞİNEN kabul eder.
 • İPTAL GÜVENCE PAKETİ
 • Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
 • Uçaklı Turlarımızda Kademeli Fiyat Sistemi Uygulanmaktadır. Bu Nedenle Afişe Edilen Fiyatlar, Turun En Ucuz Olduğu Tarihteki Fiyatlarıdır. Doluluğa Bağlı Olarak, Turların Fiyatları Artmaktadır.
 • 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
 • Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • REHBER TAVSİYESİ:
 • Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 • BATUM HAKKINDA BİLGİLENDİRME
 • Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
 • Yurtdışından Türkiye'ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 • Gürcistan'ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.
 • Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir
 • Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.
 • Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden iremtur sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
 • Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan'a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu ( multiple ) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan'a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu ( multiple ) vize almış olmaları gerekir.
 • Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
 • Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
 • Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • İKLİM ŞARTLARI
 • Her mevsimi yağışlı olan genelde ılıman bir iklim tipidir. Cephe ve orografîk yağışlar hâkimdir. Bölgede kıyıya paralel yüksek dağların bulunması yağışların fazlalaşmasına ortam hazırlamıştır. Bölgede yağış miktarları arasında olmasa da en fazla yağış sonbaharda en az yağış ise ilkbaharda görülür. Bölge nemlilik açısından da ülkemizin en nemli bölgesidir. Bu nedenle bölgede yıllık ve günlük sıcaklık farkı fazla değildir. Aynı zamanda bölgede kış çok soğuk olmaz, ancak yağışlı geçer. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde olup kar yağışı, don olayları görülebildiği gibi sık sık sis de görülür. Bölgede yaz ayları da ılıman geçer. En sıcak ayın ortalaması 22°C-24°C'ı geçmez. En soğuk ayın ortalama sıcaklığı ise her zaman 0°C'ın üzerindedir. Zaman zaman kuzeybatıdan gelen soğuk hava kütleleri bölgeyi etkilese de, bu etki bölgenin doğusuna gidildikçe kaybolur. Bölge coğrafî özelliklerine göre, sıcaklık ve yağış bakımından değişiklikler göstermektedir. Karadeniz üzerinden gelen serin ve nemli havanın Kuzey Anadolu Dağları boyunca yükselmesi ile yağışlar meydana gelir. Doğu Karadeniz Bölümü'nde yüksekliğin fazla olması nedeniyle en fazla yağış bu bölümde görülür. Yıllık yağış miktarı ortalama 2000 mm'dir (Rize 2300 mm). Kuzey Anadolu Dağlarının güney kesiminde ise bu değer, 300 mm'ye kadar düşer. Orta Karadeniz Bölümü ise, yüksekliğin azalması nedeniyle bölgenin en az yağış alan bölümüdür. Burada yıllık yağış miktarı ortalama 700 mm kadardır. Batı Karadeniz Bölümü'nde ise yükseltinin Doğu Karadeniz Bölümü'ne göre daha az olmasına paralel olarak bu bölümde yağışlar Doğu Karadeniz Bölümü'ne göre daha azdır. Yıllık yağış miktarı ortalama 1200 mm civarındadır. Bölge genelinde yıllık yağış miktarı özellikle Doğu Karadeniz Bölümü'nde 2000 mm'nin üzerine çıkabildiği gibi Orta Karadeniz Bölümü'nde 600 mm'ye kadar düşebilmektedir.
 • YAYLA TURLARI
 • Bu turlarımızda deniz seviyesinden yaklaşık 1700-2000 m yüksekliğe minibüsler ile çıkılmaktadır. Karadeniz-in en önemli özelliğinden biri olan yaylalar içerisinde barındırdığı binlerce bitki türü ve çiçek ile seyrine doyumsuz bir çevreyle ilgili değerdir. Bu turlar sırasında bazen bulutlarında ötesine çıkacağız.
 • MİNİBÜSLER
 • Yayla turlarında kullanılacak minibüsler 12-14 kişilik olup yayla yollarındaki zor şartlara elverişli olarak seçilmiştir. Minibüs şoförleri bölgeyi ve yayla yollarını ezbere bilen kişiler olup yöresel şiveleri ile anlattıkları fıkralar ile misafirlerimize bol kahkahalı bir yolculuk yaşatmaktadırlar.
 • ÖNEMLİ NOTLAR
 • Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
 • Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden iremtur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. '
 • Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.
 • Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar iremtur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda iremtur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.
 • En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 28.11.2015
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. '
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Fiyata Dahil Hizmetler
  • Rehberlik Ücreti + Yardımcı Rehberlik Ücreti
  • Tüm Müze ve Ören Yer Giriş Ücretleri
  • Otopark Ücretleri
  • Gidiş ve dönüş havalimanı transferleri,
  • İstanbul-Trabzon / Trabzon-İstanbul uçak biletleri
  • Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı
  • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Otobüsü içerisindeki ikramlar
  • 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
  • Gidiş - Dönüş Havalimanı Transfer Ücreti
Dahil Olmayan Hizmetler
  • Tüm öğle yemekleri,
  • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
  • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
  • Ekstra belirtilen organizasyonlar
  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Batum Akşam Yemeği
  • Talep Edilirse Batum Konaklaması Oda Kahvaltı
Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı