Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Tiran Turu / 3 Gece 5 Gün
  • Tiran Turu / 3 Gece 5 Gün
  • Tiran Turu / 3 Gece 5 Gün
  • Tiran Turu / 3 Gece 5 Gün

Tiran Turu / 3 Gece 5 Gün

KİŞİ | GECE
Pegasus Hy. İle 3* oteller
İstanbul Tiran Otobüs ile


Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI

1. Gün: İstanbul-Tiran

Sabiha Gökçen havalimanında bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC281 sayılı tarifeli seferiyle saat 21.40’da Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 21.35’de şehre vardıktan sonra bizi bekleyen otobüsümüzle konaklamak üzere otele gideceğiz.

2. Gün: Tiran-Akçahisar-Tiran

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuzu yapmak üzere otobüsümüze bineceğiz. Şehirde yapacağımız gezi sırasında geçmişi on üçüncü yüzyıla uzanan ve Bizans döneminden kalma Justinian Kalesi surlarını; Osmanlı döneminden kalma Ethem Bey Camii’nin, saat kulesinin, Arnavut lider İskender Bey’in heykelinin bulunduğu Skanderbeg (İskender Bey) Meydanı’nı; Arnavutluk’un 45 yıl boyunca dünyadan izole yaşadığı dönemi temsil eden ünlü “Piramit”i; komünist rejimin kurbanlarının anısını yaşatan ve Berlin şehrinin hediye ettiği Berlin Duvarı’nın bir parçasını da içeren “Post-Block” (Bloktan Sonra) adlı anıtı; Ortodoks katedralini; diktatör Enver Hoca’nın günümüzde müze olarak kullanılan evini ve daha pek çok yapıyı göreceğiz. Ardından serbest zaman. Göze, ruha ve mideye hitap eden turumuzu ağız tadıyla tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle ekstra olarak gerceklesecek Akçahisar Turu’nu (Kruja Bölgesi) turuna katılabilirler (45 Eur). Göz alıcı doğal güzelliği ve tarihi zenginliğiyle dikkat çeken bölgede Arnavutların milli kahramanı İskender Bey’in de izlerini göreceğiz. Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği kaleyi, kaledeki müzeyi; Arnavutluk’un bağımsızlık hareketini başlatan İskender Bey’in bahçesine kendi elleriyle ağaç diktiği Bektaşi Tekkesi’ni; Arnavut soylulardan Toptanî ailesine ait Esad Toptanî Paşa Konağı’nı; dokuma tezgahlarını ve tarihi çarşıyı göreceğimiz gezimizden sonra otobüsümüze binerek dinlenmek ve konaklamak üzere Tiran’a döneceğiz. Sonrası serbest zaman. Akşam üzeri dileyen misafirlerimiz ekstra olarak gerceklesecek Arnavut Gecesi turuna katılabilirler (35 Eur). Arnavut müziğine, yerel içeceklere ve eğlence kültürüne odaklı oldukça keyifli bir gece geçirdikten sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

3. Gün: Tiran-Ohri-Tiran

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Balkanların Kudüs’ü Ohri Turu’na katılabilecekler (55 Eur). 400’e yakın kilise barındıran ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri kabul edilen Ohri’de göl kıyısında durup muhteşem ve dingin manzaranın keyfine varacağız. Antik harabeleri, ortaçağdan kalma anıtları ve Osmanlı eserleriyle süslenen şehirde St. Naum Manastırı’nı; ilginç hikâyesiyle Haçlı Camii’yi; Kaneo’lu St. Jovan Manastırı’nı; St. Clement Kilisesi’ni; MÖ 200’lü yıllarda inşa edilen amfitiyatroyu; muhteşem freskleriyle Sveti Sofia Kilisesi’ni ve daha pek çok yapıyı gördükten sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından belirlenen saatte buluşup Tiran’a, dinlenmek üzere otele döneceğiz. Havalimanına gitmek üzere yola çıkana kadar serbest zaman. Geceleme Otelimizde.

4. Gün: Durres-Berat-Tiran

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Durres-Berat Turu’na  katılabilecekler (55 Eur). Durres gezisinde Çiçero’nun hayran kaldığı limanı, en eski Piskoposluk merkezini, amfitiyatroyı, Fatih Camii’sini, Roma hamamını, palmiyelerle süslü sahili gezdikten sonra UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndeki Berat şehrine gideceğiz. Berat gezimizde Osmanlılar’dan kalma ahşap oymalı beyaz boyalı evleri, Osimi Nehri’ni ve üzerindeki, Ahmet Kurt Paşa tarafından 1880 yılında yaptırılan, 1930 yılında restore edilen taş köprüyü, kaleyi, kale içindeki mahalleleri gördükten sonra otobüsümüzle Tiran’a,  dönüş ve varışımıza istinaden serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transferimizi gerçekleştireceğiz.

5. Gün: Tiran-İstanbul

Havalimanı varışımıza istinaden pasaport ve bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC282 sayılı tarifeli seferiyle 02.25’de İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Saat 06.05’te şehre vardığımızda turumuz sona erecek. Eve hoş geldiniz!

TUR PROGRAMI

Önemli Notlar

v Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.

v Exp-Ert DMC, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Exp-Ert DMC, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişmesi riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.

v Exp-Ert DMC, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

v Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

v Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.

v Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.

v Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin insiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Exp-Ert DMC sorumlu tutulamaz.

v Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

v Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.

v Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.

v Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

v Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

v Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.

v Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

v Pegasus Havayolları ile SAW – TIA / TIA – SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

v Havalimanı vergileri,

v 3 (üç) gece oda + kahvaltı konaklama / Tiran (3)

v Tiran şehir tanıtım turu,

v Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

v Tüm şehirlerarası transferler

v Otel vergileri

v Türkçe rehberlik hizmetleri

Dahil Olmayan Hizmetler

v Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL

v Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

v Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Baştan Sona Balkanlar 9 Günde 8 Ülke
Baştan Sona Balkanlar 9 Günde 8 Ülke
199.00 Kişi Başı
16.10.2020
Phuket-Pattaya Turu
Phuket-Pattaya Turu
799.00 Kişi Başı
09.08.2020
Budva Turu
Budva Turu
449.00 Kişi Başı
13.08.2020